O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Lucka je tanečnice měsíce května a zároveň vůbec první oceněná tanečnice v novém juniorském týmu Groovz. I jí jsme tedy položili několik otázek ohledně 331 Dance Studia Olomouc a tancování vůbec …

Pokud jste se dívali na loňskou juniorskou choreografii Phone Call, Lucka byla určitě jedna z prvních, které jste si všimli. Právě ona totiž byla jednou z nejvýraznějších postav nově vytvořeného týmu Groovz, který v naprosté většině tvořili úplní začátečníci. A proč používáme minulý čas? Lucka bude totiž od nové taneční sezóny členkou Flavaz, což je další juniorský tým, který ale navštěvují pokročilejší tanečníci.

Jak se na Flavaz těší? A jaký byl uplynulý rok v Groovz? To i další věci nám Lucka prozradila v následujícím rozhovoru, který je tak dalším pokračováním série, ve které zpovídáme oceněné tanečníky měsíce v 331 Dance Studiu Olomouc.

Lucka: V Groovz je dobrá parta, ale stejně se nemůžu dočkat, až si zatančím s Flavaz

Ahoj Lucko. Na začátek čtenářům prozraď, jak dlouho tancuješ a jak ses k tancování vlastně dostala?

Tancuji už od 5 let, kdy mě mamka přihlásila do taneční školy Stonožka Bruntál. Tancování mě velmi chytlo, ale protože jsme se přestěhovali, musela jsem skončit. Po nějaké době mi to všechno začalo chybět, no a tak jsem hledala vhodnou taneční školu v okolí. Na internetu jsem objevila stránky 331 Dance Studia Olomouc a rozhodla jsem se to zkusit.

Jsi členkou Groovz, což je juniorský tým, který má za sebou premiérovou taneční sezónu. Jaká byla?

Tak s holkama z Groovz jsme hlavně dobrá parta a od prvního tréninku jsme podle mě dělaly obrovské pokroky. Každý trénink i soutěž s něma byla jedna velká radost :-)

Když nějaký tým existuje první rok, tak se většinou účastní soutěží jen tak pro zkušenost. Vy jste byly na třech, nepřišlo ti to přece jenom málo? A na které soutěži se ti nejvíc líbilo?

Pro mě ty tři soutěže byly akorát. Na každou z nich jsem se moc těšila a užila si ji. Nejvíc se mi líbilo asi na Mia Festivalu, protože tam byla skvělá atmosféra a navíc jsem tancovala proti své sestřenici, takže to byl takový menší battle.

Viděli tě tancovat rodiče nebo kamarádi? Co na vaši choreografii říkali?

Tancovat mě viděli jak rodiče tak i kamarádi. No a naši choreografii velmi chválili :-)

Jako první z týmu Groovz jsi získala titul Tanečník měsíce, gratulujeme! Čekala jsi to? Každého oceněného se taky ptáme, proč si myslí, že takové ocenění získal, co pro to vlastně udělal …

Ne, vůbec jsem to nečekala, takže to pro mě bylo velké překvapení. Ale nic zvláštního jsem pro to nedělala. Jen jsem pravidelně chodila na tréninky a snažila se, protože mě baví to, co dělám. Mám z toho ohromnou radost :-)

Tessa navrhla, abys od příští taneční sezóny přestoupila do „áčkového“ juniorského týmu Flavaz. Těšíš se? Myslíš, že to bude o hodně náročnější?

Popravdě těším se moc! Holky z Flavaz jsou zkušenější a už se nemůžu dočkat až si s něma zatančím. Mimochodem jejich letošní choreografie Harley Quinn byla naprosto dokonalá. A jestli to bude náročnější oproti Groovz? To asi jo, s tím počítám :-)

Máš nějaký taneční vzor, ať už z ČR nebo ze zahraničí?

Vyloženě nějaký konkrétní taneční vzor asi nemám. Spíš se snažím být sama sebou. Ale jestli mám přece jen někoho jmenovat, tak Matt Steffanina, líbí se mi jeho styl.

Děkujeme za rozhovor. Přejeme hezký zbytek prázdnin a vydařenou taneční sezónu s Flavaz.
Tanečník měsíce května 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Lucka z tanečního kurzu Streetdance Juniors

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články