Nejlepší taneční filmy na HBO Go

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší taneční filmy na HBO Go, které stojí za to vidět.

Zhruba před měsícem jsme zveřejnili článek s nejlepšími tanečními filmy na streamovací službě Netflix. Aby to bylo fér, tak dnes tu máme článek pro uživatele konkurenční služby HBO Go. Jaké jsou tedy momentálně nejlepší taneční filmy na HBO Go?

Úvodem je třeba říct, že HBO Go dnes (duben 2020) zdaleka nenabízí tolik tanečních filmů jako Netflix. Na rovinu, je jich žalostně málo. Celovečerní taneční filmy, které by se věnovaly Street Dance tu nenajdete vůbec, HBO Go se totiž zaměřuje primárně na muzikály (co se hudebních a tanečních filmů týče). Štěstí ale mají také ti, kteří se zajímají o Balet.

Následujících šest filmů, které v současné době tato streamovací služba nabízí, tak v pohodě zvládnete i během zkušebního týdne zdarma. Pojďme si tedy taneční filmy na HBO Go představit …

Tanec s vášní

Americký film s originálním názvem Center Stage se objevil na plátnech již v roce 2000, to mu však určitě nebere na kvalitě. Film zachycuje životy mladých nadějných tanečníků, kteří se snaží projít konkurzem na elitní baletní akademii v New Yorku. Děj je typický pro romantické taneční drama, zasazení příběhu do baletní školy je ale zajímavé a film klade poměrně velký důraz i na samotný tanec. Právě taneční výkony jsou tím, co je na tomto filmu nejvíce oceňováno.

Hodnocení na ČSFD: 65%

Horečka sobotní noci

Film z roku 1977 popisuje život mladého Tonyho, který žije jen pro tanec, alkohol a zábavu. Tonyho přítelkyně Stephanie sní o velkém světě za hranicemi Brooklynu a její plány brzy navždy změní Tonyho život. Kultovní film s hudbou kapely Bee Gees a Johnem Travoltou v hlavní roli patří ke klasikám, které nelze minout. Smutným faktem je, že během natáčení zemřela přítelkyně Johna Travolty a díky tomu muselo být natáčení na několik dnů přerušeno.

Hodnocení na ČSFD: 67%

Pomáda

O pouhý rok později natočil John Travolta kultovní muzikál plný hudby a tance. Film je založen na tématu středoškolských skupin z 50. let 20. století a obsahuje také postavy „tvrdých chlapů“ z dělnické třídy – Grease, z čehož pochází i název muzikálu v angličtině. Děj se odehrává na střední škole, kde se po letních prázdninách setkávají kamarádi i rivalové. Tématem je nejen středoškolská láska, ale i nenávist, gangy a těhotenství. I natáčení tohoto filmu však poznamenala smrt. V Pomádě měl totiž původně hrát i Elvis Presley, ten však během natáčení bohužel zemřel.

Hodnocení na ČSFD: 82%

All That Jazz

Opět se posuneme v čase o pouhý rok. V roce 1979 měl totiž premiéru bravurní kousek režiséra Boba Fosse. All That Jazz mnozí považují za dokonalé spojení choreografie, tance a hudby. Film popisuje tragický život umělce posedlého pouze svou prací, který se řítí do záhuby. Je to velmi provokativní a vyzývavý muzikál o užívání si života plnými doušky v kontrastu s možnou smrtí. V roce 2001 byl tento film oceněn Knihovnou Kongresu Spojených států jako „kulturně, historicky nebo esteticky významný“ a vybrán pro uchování v Národním filmovém registru.

Hodnocení na ČSFD: 82%

Moulin Rouge

Mezi nejlepší taneční filmy na HBO Go musíme zařadit i romantický film plný hudby, tance a bolesti z roku 2001. Hlavní postavy muzikálu, který nás zavede do Paříže roku 1990, si zahráli Nicole Kidman, Ewan McGregor a John Leguizamo. Film popisuje život mladého básníka, který se šíleně zamiluje do kurtizány v slavném kabaretu s názvem Moulin Rouge. Kurtizána si však nemůže dovolit opětovat lásku, kterou cítí. Bolestivý vztah se odehrává spolu s působivými tanečními a hudebními vystoupeními.

Hodnocení na ČSFD: 83%

Chicago

Rok po Moulin Rouge spatřila světlo světa filmová adaptace skvělého muzikálu, která v mnohém překonala už tak velmi slavný a oblíbený originál. Hlavní roli ve filmu, který zkoumá témata celebrit, skandálů a korupce v Chicagu během tzv. Jazz Age si zahráli Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere. Film sleduje život průměrný tanečnice, která se však pro slávu rozhodla vraždit. Ve vězení se setkává s kabaretní tanečnicí. Rivalita podpořena advokátem kabaretní tanečnice vytvoří půdu pro geniální souboj těchto dvou tanečnic.

Hodnocení na ČSFD: 76%

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články