Jaké Hip Hop oblečení nosí tanečníci 331 Dance Studia Olomouc

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Triko, tepláky, boty, … Jaké Hip Hop oblečení si do baťůžku sbalí tanečníci 331 Dance Studia Olomouc, když jdou na trénink? Zeptali jsme se.

Dnešní článek věnujeme všem tanečníkům, které třeba v nejbližší době čeká jejich první lekce tanečního stylu Hip Hop. Proto také přemýšlí, jaké oblečení si na sebe vlastně mají vzít …

Hip hop oblečení na taneční trénink

Na našem blogu jsme se tématu oblečení na taneční styly spadající pod pouliční tanec již věnovali. Dávali jsme vám tipy, co si na sebe vzít na lekci Hip Hopu nebo Housu, dokonce jsme se velmi podrobně rozepisovali na téma, jaké používat boty na Street Dance.

Dnes vám ale nebudeme radit my. Tento článek obsahuje rozhovory s tanečníky 331 Dance Studia Olomouc, kteří se s námi podělili o to, jaké oblečení si berou na hip hop tréninky. Dozvíte se, co doporučují nosit a co třeba nedoporučují, jaké kousky oblečení jsou na tancování jejich nejoblíbenější, atd.

Chtěli bychom vám tímto pomoci při výběru oblečení na trénink nejen Hip Hopu, ale také House Dance, Poppingu, Lockingu a všeobecně všech stylů, které zařazujeme do škatulky pouliční tanec. Pokud totiž začínající tanečník neví co na sebe, malá rada od „ostřílených“ tanečníků se může hodit. Při výběru však především dbejte na to, aby vám bylo oblečení pohodlné, to je totiž při tancování základ.

Fuffy: Na Hip Hop mám ráda oversized trička

[fruitful_alert color=“alert-warning“]Fuffy je členkou taneční skupiny Streetdance Adults Swaggaz.[/fruitful_alert]

„Já stejně jako většina tanečníků preferuji oversized trička, tedy volná. V žádném případě bych si na tancování nevzala upnuté tričko. Naopak upnuté legíny sem tam nosím (záleží na tanečním stylu). Z 99% nosím stejně ale tepláky nebo třeba šusťákové kalhoty. Ty jsou totiž taky velmi pohodlné. Na klasický trénink ale není potřeba moc řešit, co s čím bude ladit, a jak efektní outfit to bude.

Nejdůležitější jsou podle mě boty. Bez bot ani ránu! Jen jednou se mi stalo, že jsem je zapomněla doma a byla jsem celá bez sebe. Osobně preferuji nízké boty, vzhledem k lepší manipulaci s nohami. Je jedno, jestli jsou boty značkové nebo ne. V příliš drahých botách by mě asi mrzelo tancovat, protože bych si je nechtěla zničit. Ovšem rozhodně není jedno, jaké ty boty jsou. Pro mě musí být pohodlné, lehké, měkké a neplacaté. Druhý vám ale zase poví, že pokud u sebe nemá kotníkové conversky, tak netancuje :-) Každý si musí najít to svoje.“

Hip hop oblečení na taneční trénink: volné tepláky a oversized triko

Klárka: Na trénink si beru triko, tepláky a boty Nike

[fruitful_alert color=“alert-warning“]Klárka je členkou taneční skupiny Streetdance Juniors Steppaz.[/fruitful_alert]

„Já na tancování ráda nosím volnější triko a tepláky. Myslím si, že u Street Dance je hodně důležité, aby měl tanečník oblečení, které mu je pohodlné. Taneční triko mám volnější a nejradši ho nosím trochu zastrčené v teplácích, protože potom všude nelítá :-) Tepláky mám velice pohodlné, nepadají a moc dobře se mi v nich tancuje. Mikiny většinou nenosím, protože se při tancování vždy zpotím a bylo by mi velké horko.

Tenisky Nike, to jsou moje boty na tancování. Vždycky si zavážu pevně tkaničky, aby se mi uprostřed taneční lekce nerozvázaly. Celkově jsem se svým oblečením naprosto spokojená a podobný outfit doporučuji všem, kteří vyrážejí třeba na Hip Hop taneční trénink.“

Hip hop oblečení na taneční trénink: triko, tepláky a boty Nike

Simča: Na oblečení záleží, při battlu díky němu zaujmete

[fruitful_alert color=“alert-warning“]Simča je členkou taneční skupiny Streetdance Juniors Groovz.[/fruitful_alert]

„Na tréninky tanečních stylů jako Hip Hop nebo House Dance nosím jakékoliv volné a pohodlné oblečení. Pokud není nějaké velké teplo, tak mikina se taky občas hodí, ale v životě bych nešla na trénink v legínách.

No a teď taneční battly. Někdy se zdá, že na tom až tak nezáleží, ale právě naopak. Pro mě je to moc důležité. Většinou, když vidíte na battlu někoho dobře oblečeného (líbí se mi např. cargo kalhoty, nějaké značkové tričko, šátek nebo nějaký jiný doplněk), tak si řeknete něco ve smyslu: Ten bude dobře tancovat už jen kvůli tomu, že je dobře oblečený. Ne vždy je to pravda. Někdy mi přijde, že se někteří tanečníci snaží svým oblečením svého protivníka na battlu tzv. zastrašit (a podle mě to často funguje :-)) I já sama se často snažím oblékat přesně takhle.“

Hip hop oblečení na taneční trénink: cargo kalhoty

Maki: Bermudy jsou na tanec jako dělané

[fruitful_alert color=“alert-warning“]Maki je členkou taneční skupiny Streetdance Adults Swaggaz.[/fruitful_alert]

„Vždycky je pro mě důležitější komfort než vzhled, ještě k tomu v létě. Osobně mi není pohodlné tancovat v klasických kraťasech, proto volím raději tepláky, přestože je v nich v létě teplo.
Nejlepší jsou ale za mě stejně tzv. bermudy. To jsou takové volné, delší kraťasy pánského střihu.

Nosím je naprosto pořád a na tancování jsou jako dělané. Jsou pohodlné, můžu v nich dělat cokoliv a podle mého názoru i dobře vypadají. K bermudám nebo teplákům si v létě beru nejlépe crop top, tílko nebo obyčejné volné tričko. Nic extra dál nevymýšlím.“

Hip hop oblečení na taneční trénink: bermudy

Jaké Hip Hop oblečení tedy zvolit

Ať už se tipy tanečnic 331 Dance Studia Olomouc inspirujete nebo ne, nezapomeňte na tu nejdůležitější věc. Hip Hop oblečení na tancování má být především pohodlné. Nesmí vás v pohybu nijak omezovat ani nutit vás během tance jakkoliv si jej upravovat. Pokud se ve svém tanečním oblečení budete cítit dobře, zvýší to vaše sebevědomí, což bude mít za následek … ano, budete si více věřit i v tanci, což vám rozhodně pomůže k lepším tanečním výkonům.

A kolik za tričko, mikinu, tepláky, boty, příp. nějaké doplňky utratit? To záleží jenom na vás. Někdo se cítí lépe ve značkovém oblečení, jinému je to úplně jedno. Pravdou je, že taneční kurzy nejsou žádná módní přehlídka, nemusíte být „vystajlovaní“ od hlavy až patě. Na Street Dance je dobré právě to, že si můžete obléct v podstatě cokoliv, co najdete doma ve skříni. Ano, za předpokladu, že se v tom cítíte dobře.

Pokud si říkáte, že utratíte za jedinou věc, investujte do bot. Taneční obuv byste všeobecně neměli podceňovat, pohodlné boty umí zvýšit komfort při tancování. Kvalitní boty pak fungují i jako prevence bolesti nohou po tréninku, pomáhají dokonce předcházet např. zvrtnutí kotníku.

Tak v jakém tanečním oblečení dorazíte na lekce tanečního stylu Hip Hop v 331 Dance Studiu Olomouc? :-)

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články