O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 21 ledna, 2021 .

Channing Tatum, Robert Hoffman, Ryan Guzman. Ano, všichni tito herci jsou zároveň skvělými tanečníky, což předvedli v populárních tanečních filmech Let`s Dance (originálení název Step Up). Mezi zpěváky byste tanečníků našli ještě mnohem více, tak třeba Usher, Chris Brown, Omarion, Justin Timberlake, Will Smith, atd. A vůbec pak není třeba zmiňovat třeba Michaela Jacksona nebo Jamese Browna. A holky, přiznejte se, která z vás se alespoň na pár dní nezamilovala do jednoho z nich?

Mrkněte, jak to umí rozbalit třeba takový Justin Timberlake

Kluci, kteří umějí tancovat, jsou prostě v kurzu

Street Dance je v dnešní době velmi populárním tanečním stylem. Mladí lidé s rytmem v těle hledají různé kurzy, kroužky nebo workshopy, kde by se naučili něco málo z tohoto obřího tanečního odvětví, které se dále dělí na různé podstyly. A protože, nalijme si čistého vína, když jste na diskotéce a kluk na tanečním parketu předvede pár oslnivých kroků, ať už z Hip Hopu, Poppingu nebo třeba Break Dance, zapamatujete si jeho tvář, ráda s ním prohodíte pár slov, přijmete jeho nabídku dát si s ním drink a nakonec se třeba přistihnete, jak mu dáváte své telefonní číslo :)

Ve Street Dance si člověk vybere z velké škály tanců. Od ladného Dancehallu, kontroverzního Voguingu, přes procítěný L.A. Style až po velmi oblíbený Hip Hop nebo zábavný Locking. Každý si prostě přijde na své. Díky tanci se naučíte rytmu, poslouchání beatů v hudbě, tudíž se budete na písně lépe pohybovat. Dívka tak ocení, že na párty přišla s klukem, co se na parketu nepohybuje, jako kdyby ho zrovna chytly křeče. Když se pak rozhlédne po přátelích jejích kamarádek, kteří se pohybují úplně stejně – podupávají a kývají hlavou nebo rukou – bude se cítit dobře, že ona patří právě k vám. A kdo by tohle nechtěl?

Street Dance je skvělá forma odreagování

Tanec je i skvělý lék na stres. Ale i na vztek, radost, smutek, štěstí. Ať už v životě zažíváte cokoliv, tancem to můžete krásně vyjádřit. Po dlouhém náročném dni plném stresu a nervozity se na taneční lekci skvěle odreagujete, zapomenete na okolní svět a budete se soustředit jen na tanec a vypocení veškerého stresu z těla. A když vás naštve učitelka ve škole nebo šéf v práci, tak místo toho, abyste si vztek vybili na kamarádech nebo přítelkyni, zavřete se do tělocvičny a zatancujte si. Tancem přijdete na jiné myšlenky, uniknete na chvíli od problémů a reálného světa. Navíc můžete najít skvělou partu lidí, se kterými budete mít hodně společného. A co víc? Možná časem vyhrajete pár tanečních soutěží, podíváte se na úžasná místa a nakonec skončíte ve videoklipu Madonny nebo Beyoncé. Zkrátka, co víte, když to nezkusíte …

Kluci, chcete začít tancovat?
331 Dance Studio Olomouc nabízí několik tanečních kurzů pro úplné začátečníky, takže se nemusíte ničeho bát. Vyberte si podle svého věku z tanečních kurzů Streetdance Juniors (12 – 15 let), Streetdance Styles (16+ let) nebo Streetdance Seniors (25+ let).
Les Twins - úspěšní hiphopoví tanečníci
Les Twins – úspěšní hiphopoví tanečníci

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články