O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

Marjory Smarth – legendární tanečnice, která by dnes oslavila své 50. narozeniny. Pojďte zavzpomínat …

Marjory Smarth se narodila v roce 4. listopadu 1969 na Haiti. Do New Yorku se přestěhovala v roce 1974 a začala se postupně seznamovat s různými styly tance. Jedním z nejoblíbenějších tanečních stylů Marjory byl Hip Hop, ve kterém už v pubertě vítězila na mnoha tanečních soutěžích. V roce 1980 začala profesionálně tančit s nejrůznějšími hudebními umělci, mezi kterými byli i Heavy D, CeCe Peniston, Diana Ross, atd. Postupně se začala věnovat House Dance, což jí nakonec přineslo celosvětové označení „Queen of House“.

Marjory Smarth byla mimořádně oblíbená, a to především díky tomu, že byla velmi inspirativním řečníkem. Kromě výuky tance a tvorby choreografií se totiž intenzivně věnovala předávání energie druhým lidem. I na YouTube najdete několik jejich opravdu zajímavých projevů. Byla to jednoznačně dámská ikona pouličního tance.

Během své kariéry absolvovala mnoho turné, natočila několik tanečníchů dokumentů (New Jack City, Boomerang, Strictly Business, Check Your Body At The Door, atd.) nebo divadelních představení.

Marjory dlouhou dobu bojovala s rakovinou. Podstoupila nákladnou léčbu v Hondurasu, finanční sbírky pro ni organizovali tanečníci po celém světě. Bohužel nás i přesto opustila v polovině února roku 2015. Dnes by se Marjory dožila významného jubilea 50 let. Pojďme na ni proto alespoň krátce zavzpomínat …

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.