O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 28 března, 2021 .

Contemporary Dance je v 331 Dance Studiu Olomouc stále ještě poměrně novou záležitostí (kurzy tohoto tanečního stylu jsme spustili začátkem roku 2015). Lekce, jejichž lektorkou je Barbora Březíková, jsou však velmi úspěšné a oblíbené. Chcete se o naší lektorce dozvědět, jak strávila poslední rok nebo na jakých projektech aktuálně pracuje? Pak jste na správném místě.

Informace o kurzu Contemporary Dance

Tancovala v Liverpoolu

Bára se v uplynulém roce se vydala za prací i tancem do uměleckého a hudebního města Liverpoolu ve Velké Británii. Štěstí jí přálo, a tak zažila tréninky v MDI (Merseyside Dance Initiative) pod vedením Jennifer Hale, která se také zaměřuje na Contemporary se specializací Release based stylu. Technika Safety Release učí tanečníky usilovat o taneční projev emocí pomocí technik práce s těžištěm, jeho posuny mimo osu, kontrolovanými pády, změnami rytmů a směrů.

Velmi obohacující pro rozvoj repertoáru Báry byly workhopy pod vedením Darrena Suareze v Rare Studiu. Darren Suarez je performer, choreograf, majitel tanečního studia House of Suarez, které nabízí rozvoj v oblastech tanečních stylů Contemporary, Vogue, Street Dance, Hip Hop, Commercial, Lyrical Jazz nebo klasický balet.

„Kromě toho, že Darren je skvělý tanečník, choreograf a pedagog, je také naprosto bezvadný človíček, čímž se mi potvrdilo tvrzení, že unikátnost lekcí Contemporary Dance vždy spočívá v osobnosti lektora“, prozradila Bára.

Barbora Březíková
Barbora Březíková

I v Česku se neustále vzdělává

Po příjezdu zpět domů pokračovala ve vedení lekcí v 331 Dance Studiu Olomouc. Během roku také absolvovala workshopy klasického baletu pod vedením Terezky Krupičkové, DiS., která působí v Baletní Akademii Adély Pollertové. Velmi přínosné pro ni byly také worshopy Mgr. Art. Janky Letenajové, která je absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a studovala na Graham school Contemporary Dance v New Yorku a od roku 1981 působí jako interpret, pedagog a choreograf v TD Bralen v Bratislavě. Milovníkům Jazzu pak Bára doporučuje Rastislava Letenaje, výborného umělce a perfektního člověka.

Připravuje choreografii v rámci Noci divadel

„V současné době pracuji na projektu pro Industra Stage v Brně, kde 21.11.2015 během Noci divadel proběhne speciálně komponovaný tanečně pohybový večer, během něhož profesionální tanečníci spolu se studenty konzervatoří ztvární Hymnu života Matky Terezy.“ , těší se na následující víkend Bára.

Industra Stage je nová divadelní platforma kreativního centra Industra a zároveň prvním divadlem v Brně provozujícím svou stálou činnost v unikátním nedivadelním a industriálním prostoru. Industra Stage si klade za cíl stát se etablovaným divadelním prostorem České republiky a v rámci svých programů pro rezidentní umělce podpořit mladou nezávislou uměleckou tvorbu.

„Další choreografie tvořím pro netanečníky (divadelní herce), což je pro mě také nová a vítaná zkušenost. Jedná se o projekt pod záštitou Katedry anglistiky a amerikanistiky FF Masarykovy univerzity v Brně pod uměleckým vedením Jeffrey Alan Vanderziela, B.A. A Mgr. Tomáše Kačera, Ph.D. Již brzy se tedy můžete těšit na uvedení unikátního zpracování A Midsummer Night’s Dream Williama Shakespeara, doplnila Bára.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články