27 října, 2020

Taylor Swift - Shake It Off | Dance Workout | 331 Dance Studio Olomouc

Skloubit tanec a cvičení můžete i doma díky projektu Tanec Online. Vyzkoušejte dance workout na song Shake It Off od Taylor Swift.

Co je to Dance Workout

Dance Workout je kombinace tance a cvičení a spojuje výhody obou aktivit. Jde v podstatě o jednoduché taneční pohyby opakované aerobní metodou do hudby za účelem posílení a tvarování celého těla. Je to tedy aktivita vhodná i pro netanečníky, kteří se nemusí bát složitých choreografií. Jednotlivé taneční kroky se v rámci Dance Workoutu často opakují a lektor nebo lektorka tak dává svým svěřencům dostatek času na jejich zapamatování.

Netanečníci ocení, že Dance Workout spojuje kardio a posilování, při kterém zapojíte více svalových skupin najednou. Cvičení probíhá na známou a oblíbenou hudbu (v dnešním případě písničku Taylor Swift – Shake It Off), takže je mnohem zábavnější

Naopak výhodou pro tanečníky může být to, že se jedná o intenzivnější trénink oproti např. výuce choreografií na tanečních kurzech, spálí se tedy u něj více kalorií. Tanečníci často Dance Workout používají ke zvýšení fyzické kondice, nad jednotlivými pohyby také není potřeba oproti běžným tanečním lekcím tolik přemýšlet.

Zatancujte si na Taylor Swift

Pro dnešní Dance Workout jsme si vybrali song od americké zpěvačky Taylor Swift. Narodila se v roce 1989 a debutové album vydala v roce 2006. V dnešní době má na kontě už osm studiových alb, dvě EP a tři živá alba. Kromě singlu Shake It Off, na který si dnes můžete zatancovat / zacvičit, slavila Taylor Swift úspěch s písničkami Love Story, Bad Blood, You Belong To Me, Blank Space, Look What You Made Me Do, I Don´t Wanna Live Forever nebo třeba Ours.

Taylor Swift je ale také herečka. Vidět jste ji mohli v muzikálu Cats (2019), Saturday Night Live (2017), Na sv. Valentýna (2010) nebo také v jednom díle Kriminálky Las Vegas (2009). Podílela se také na hudbě ve filmech Hunger Games, Navždy spolu, Padesát odstínů temnoty nebo Cats.

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám kromě jednotlivých tanečních kroků, jejich variant a kombinací, budeme zprostředkovávat také tzv. Dance Workout, tedy kombinaci cvičení a tancování.

Ve videu se představila Leňa, lektorka 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa