8 prosince, 2020

Pow (2 Step) | Hip Hop Dance Tutorial | 331 Dance Studio Olomouc

Pow (2 Step) – zřejmě úplně ten nejjednodušší krok tanečního stylu Hip Hop. Naučte se, jak jej zatancovat, díky naší sérii Tanec Online.

2 Step – nejzákladnější krok všech tanečních stylů

Dnes pro vás máme něco opravdu jednoduchého. 2 Step (2step, Two Step) je považován za nejjednodušší a nejzákladnější krok prakticky ve všech tanečních stylech. Jeho hiphopovou verzi můžete znát také pod označením Pow. O co tedy jde?

2 Step je taneční krok, který se v podstatě učit ani nemusíte, protože jej už umíte. Tancuje jej totiž i každý netanečník např. na diskotéce nebo v klubu. Co je to ale potom Pow?

Jak už bylo řečeno, neexistuje tanec, který by 2 Step nepoužíval. Pokud se ale bavíme o Hip Hopu, můžete se setkat s označením Pow. Toto pojmenování předpokládá, že během tancování ctíte všechna pravidla tohoto tanečního stylu. Jde především o typické houpání v kolenou (Bounce) i pohyb hrudníku (Rock).

Krok, bez kterého se neobejde žádný warm-up

S trochu nadsázky opravdu každý warm-up před taneční lekcí začíná Two Stepem. Krok ale použije lektor tanečního kurzu i v případě, že přemýšlí, kterým tanečním krokem chce pokračovat, přitom ale nechce přestat tancovat.

Jednoduše řečeno, Pow / 2 Step je dobré přiřadit si k tzv. warm-up neboli zahřívacím krokům. Vedle tanečních kroků jako Slide, Criss Cross, Kick Step nebo Pump se totiž bude pro tyto účely výborně hodit.

Pozn.: Označení „warm-up taneční krok“ jsme si pro tyto účely vymysleli. Jde o jednoduché kroky, kterými se zahřejete před samotným tancem. Není potřeba se je složitě učit, i začínající tanečník je hned tzv. odkouká. Proto se hodí i na dance workouty, kombinaci tance a cvičení.

Jak tancovat taneční krok Pow / 2 Step?

Jak už název napovídá, Pow / 2 Step jsou opravdu pouze dva kroky. Může existovat v mnoha variantách. Nejzákladnější je varianta, kdy kroky provádíte do strany a pohybujete se tak z místa na místo – doprava nebo doleva. Tuto verzi můžete vidět v tutorial videu. Kroky můžete tancovat nejen na celé doby, ale také dvakrát rychleji, tzv. na mezidoby. V tom případě během jednoho taktu (4 dob) nezatancujete tento krok dvakrát, ale čtyřikrát.

Neomezujte se však pouze na pohyb do strany. Pow / 2 Step můžete tancovat i ve variantě dopředu, dozadu, resp. v podstatě kterýmkoliv směrem. Stejně tak není nikde řečeno, že se musíte vždy pohybovat z místa na místo (druhou nohu přisunout k první). Tento krok se nazývá 2 Step i v případě, že jedna noha od druhé sice odkročí, ale vzápětí se k ní vrátí.

Pokud zkombinujete všechny výše popsané varianty, k tomu se u tancování začnete otáčet a měnit výšku (tzv. levely), vznikne vám najednou obrovské množství variant, jak tento taneční krok zatancovat. Jde tedy o velmi jednoduchý krok, který ovšem nabízí mnoho možností, jak si jej upravit. Navíc nijak nezaměstnává tělo, ruce ani hlavu, proto další varianty kroku mohou vzniknout používáním těchto částí těla.

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám budeme postupně představovat jednotlivé taneční kroky, jejich varianty i kombinace. Ze začátku se zaměříme především na Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Ve videu se představily Maki & Fuffy, lektorky 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa