12 prosince, 2020

Lil Jon & LMFAO - Outta Your Mind | Dance Workout | 331 Dance Studio Olomouc

Skloubit tanec a cvičení můžete i doma díky projektu Tanec Online. Vyzkoušejte dance workout na song Outta Your Mind od Lil Jon & LMFAO.

Dance Workout – tanec a cvičení pro všechny

Třetí Dance Workout od 331 Dance Studia Olomouc je tady. Tentokrát nás bude doprovázet písnička od interpretů Lil Jon & LMFAO.

Udělejte si místo před televizí nebo notebookem a pojďte se trochu zapotit. Ocení to především vaše srdce, protože jej díky tomu posílíte. Rozhodně ale nebude jediné.

Každým workoutem můžete dát zabrat jiné části svého těla. Dnes se zaměříme především na nohy. A za zmínku určitě stojí také spalovaní kalorií při workoutu, které překonává třeba jogging. Navíc je také tento druh sportování pro většinu lidí zábavnější :-)

Všechny naše Dance Workouty jsou dělané na jednu cca pětiminutovou písničku. To je pro začátečníky tak akorát. Pokud jste už v kondici, měli byste si ale trochu přidat. Typické je, že se jeden workout cvičí 3x za sebou (bez pauzy). Stačí zapnout opakování videa nebo si jej vždy jednoduše pustit znovu.

Zajímavější variantou může být pak kombinace více workoutů. Čím více jich zveřejňujeme, tím přibývá možností, jak si je nakombinovat. Všechny najdete v sekci Taneční videa.

Zatancujte si na song Lil Jon & LMFAO – Outta Your Mind

Dnešní Dance Workout nám dává šanci poznat hudební subžánr Hip Hopu, který se nazývá Crunk. Ten sice existuje již od počátku 90. let minulého století, ovšem obrovské mainstreamové popularity dosáhnul po roce 2000. A kdo za může? Hádáte správně, je to Lil Jon, který nám bude společně s LMFAO při dnešním workoutu hrát. Pro Crunk je typický groove plný těžkých basových linek a vokálů v podobě křiku, často interpretovaného způsobem volání a následné reakce davu.

Pojďme si krátce představit autory dnešního songu Outta Your Mind, kterými jsou Lil Jon & LMFAO.

Lil Jon

Lil Jon je americký rapper, skladatel, DJ a hudební producent pocházející z Atlanty. Svou kariéru odstartoval v roce 1992 u známého labelu So So Def, když jej jako DJe jednoho z atlantských klubů oslovil producent Jermaine Dupri. Prvním světově úspěšným singlem, pod kterým se podepsal, byl My Boo od Ghost Town. Ten byl ve své době velmi populární i mezi českými tanečníky.

V roce 1995 založil skupinu Lil Jon & The East Side Boyz, se kterými vydal hity jako Get Low, I Like Dem Girlz nebo Get Crunk. I jeho sólové kariéře se ale dařilo velmi dobře, důkazem jsou hity jako Snap Yo Fingers, Act A Fool, Turn Down For What a mnohé další.

Lil Jon je také uznávaný producent. Je držitelem Grammy za song Yeah, který nazpíval Usher, i držitelem MTV Music Award za song Get Down For What společně s DJ Snakem. Spolupracoval také s umělci jako Janet Jackson, MC Hammer, Ciara, Snoop Dogg, Pitbull, E-40, atd. Můžete jej vidět také v několika filmech, nejznámější z nich je asi Scary Movie 4.

LMFAO

LMFAO je americké rodinné duo věnující se elektronické taneční hudbě. Členové jsou Redfoo (strýc) a SkyBlu (synovec). Jedná se o syna a vnuka Berryho Gordyho – zakladatele vydavatelství Motown Records, které známe především spojení s Michaelem Jacksonem. Zkratka LMFAO ve skutečnosti znamená Laughing My Freaking Ass Off.

LMFAO vznikli v roce 2006, v Los Angeles s proslavili díky místnímu rozhlasovému pořadu. Mezinárodní věhlas získali díky hitu Party Rock Anthem z roku 2011, se kterým získali množství ocenění. I když na Party Rock Anthem navázaly další úspěšné singly (Sexy And I Know It, Sorry For Party Rocking nebo Outta Your Mind, na který si dnes zatancujeme), žádný se mu nevyrovnal.

V roce 2012 skupina oznámila, že si dává pauzu na neurčitou dobu. Od té doby jsme se nového singlu nedočkali.

Lil Jon & LMFAO

Pojďte si tedy zatancovat (nebo zacvičit, pokud chcete) na tento hitový singl z roku 2010. V Outta Your Mind se tak trochu překvapivě spojili interpreti Hip Hopu a EDM Lil Jon & LMFAO.

Dnešní Dance Workout je pravděpodobně zase o něco fyzicky náročnější než předchozí Shake It Off od Taylor Swift a Can´t Hold Us od Macklemora, ale to je přece dobře :-)

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám kromě jednotlivých tanečních kroků, jejich variant a kombinací, budeme zprostředkovávat také tzv. Dance Workout, tedy kombinaci cvičení a tancování.

Ve videu se představila Leňa, lektorka 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa