12 listopadu, 2020

Pump | Hip Hop Dance Tutorial | 331 Dance Studio Olomouc

Pump – jednoduchý warm-up krok tanečního stylu Hip Hop. Naučte se, jak jej zatancovat, díky naší sérii Tanec Online.

Pump – ideální krok na Hip Hop warm-up

Taneční krok Pump tancuje doslova každý, kdo se věnuje tanečnímu stylu Hip Hop. Ne každý jej ovšem tak nazývá. To je prostě nevýhoda některých tzv. warm-up kroků. Tancujete je na tanečních kurzech během rozcvičky (správná rozcvička před taneční lekcí by se měla skládat z tzv. warm-upu a stretchingu) a vlastně ani moc nepřemýšlíte nad tím, že by se nějak mohly jmenovat.

Dalšími typickými hiphopovými warm-up kroky by mohly být např. Two Step, Slide, Criss Cross, atd.

Pozn.: Označení „warm-up taneční krok“ jsme si pro tyto účely vymysleli. Jde o jednoduché kroky, kterými se zahřejete před samotným tancem. Není potřeba se je složitě učit, i začínající tanečník je hned tzv. odkouká. Proto se hodí i na dance workouty, kombinaci tance a cvičení.

Ve freestyle tancování jej nepoužijete

Hodnotu tanečního kroku Pump určitě nechceme nijak snižovat. Je potřeba si ale přiznat, že zřejmě nebude patřit k těm, které na soupeře vytasíte ve street dance battlu během svého freestylového vstupu.

Na taneční choreografie už se hodí trochu více, i když si jej pro tyto účely budete chtít pravděpodobně poupravit. Především, pokud se bude jednat o choreografii, která nebude určena začínajícím tanečníkům nebo menším dětem. V prvé řadě doporučujeme přidat nějaké zajímavější pohyby rukama, klasické pumpování je totiž vhodné spíše na cardio warm-up nebo workout.

Tušíte správně, právě typický pohyb rukou evokuje název tohoto tanečního kroku. Pump, tedy „pumpování“ je jedna z věcí, kterou při tancování tohoto kroku tanečník nebo tanečnice dělá.

Jak tancovat taneční krok Pump?

Přitahování rukou ohnutých v lokti je právě ten pohyb, který dal tomuto kroku jméno. Není to ale jediná věc, na kterou při tanečním kroku Pump musíte dávat pozor.

Při tancování se vyměňují nohy tak, že jedna z nich vždy zůstává na středu. Tato noha je tzv. stojná, máte na ní váhu a je pokrčená v koleni. Druhá noha je natažená, ale i tak vždy stojí celá na zemi. Poměrně častá chyba je natahování špičky a dotýkání se země pouze touto špičkou. Pro netanečníky je to možná nepřirozené, ale obě špičky směřují stále dopředu, při úkroku se tedy noha nevytáčí do strany (na rozdíl od řady jiných tanečních kroků, např. Bart Simpson).

A jak zabránit tomu, aby Pump vypadal příliš „aerobikově“? Zatancujte jej technicky správně, nezapomeňte na Bounce (houpání v kolenou) ani Rock (pohyb hrudníku).

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám budeme postupně představovat jednotlivé taneční kroky, jejich varianty i kombinace. Ze začátku se zaměříme především na Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Ve videu se představily Maki & Fuffy, lektorky 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa