15 prosince, 2020

Sidewalk | House Dance Tutorial | 331 Dance Studio Olomouc

Sidewalk – další z typických tanečních kroků v House Dance. Naučte se, jak jej zatancovat, díky naší sérii Tanec Online.

Sidewalk reprezentuje House Dance Middle School

Pokračujeme v naší sérii Tanec Online, v rámci které vám představujeme jednotlivé taneční kroky používané v pouličním tanci. Dnes si představíme další z tanečních kroků typických pro House DanceSidewalk.

I když Sidewalk nepatří mezi nejjednodušší taneční kroky, vyloženě složitý určitě není. A hlavně je velmi často používaný, proto je určitě dobré jej umět zatancovat. Pokud nemáte možnost naučit se jej v některém z našich tanečních kurzů určených pro děti i dospělé, můžete využít dnešní video tutoriál a Sidewalk do svého tanečního slovníku přidat.

Tento taneční krok řadíme do tzv. House Dance Middle School. Tímto pojmem označujeme období, kdy dominantou House Dance už nebylo pouze skákání, ale začaly se více používat „šlapané“ taneční kroky inspirované např. salsou. Vedle Sidewalku sem patří např. Cross Step, Crosswalk, Shuffle, Salsa Step nebo Salsa Hop.

Pokud jde o odvětví House Dance, tak Sidewalk zařazujeme pod Footwork – taneční techniku, která klade důraz především na rychlou práci nohou.

Jak zatancovat Sidewalk

Stejně jako mnoho dalších houseových tanečních kroků, i Sidewalk se tancuje v rytmu 1-a-2 a skládá se ze třech malých kroků, které se v základním provedení tancují do strany. Prvním z nich je překřížení „zadní“ nohy (v případě, že krok tancujete směrem doprava, je „zadní“ noha levá a naopak), na mezidobu pak přikročíte druhou nohou tak, abyste měli nohy vedle sebe zhruba na šířku ramen.

Nejvýraznějším pohybem je výkop tzv. „přední“ nohou (pokud krok tancujete směrem doprava, je „přední“ noha pravá), a to do strany, do které tancujete. Právě tento okamžik může být pro začátečníky mírně komplikovaný. Dva kroky za sebou je totiž nutné udělat stejnou nohou. Ale nebojte, dá se to velmi rychle naučit. U tohoto posledního kroku se tělo přiklání směrem k vykopávané noze.

Pojďme si to projít ještě jednou na příkladu, kterým je Sidewalk směrem doprava.

  • 1 – krok levou nohou směrem doprava (pravou nohou kříží vzadu)
  • a – krok pravou nohou směrem doprava (nohy se postaví vedle sebe cca na šířku ramen)
  • 2 – výkop pravou nohou směrem doprava, tělo se přiklání k noze

Pozor na ruce

Typickou chybou při tancování Sidewalku je jeho příliš energické provedení. Ještě před několika lety jsme u tanečníků mohli vidět karatistické „sekání“ rukama při provádění tohoto tanečního kroku. Nezapomeňte však, že House Dance má působit především ladně a jakékoliv ostré pohyby rukou do něj nepatří.

Stejně tak věnujte pozornost počítání. Existují totiž dvě varianty, jak Sidewalk tancovat. Kromě výše uvedené varianty můžete také rovnou začít výkopem (první doba) a končit s nohama vedle sebe (druhá doba). Zvolit můžete kteroukoliv z nich, většinou bude záležet na hudebním podkladu.

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám budeme postupně představovat jednotlivé taneční kroky, jejich varianty i kombinace. Ze začátku se zaměříme především na Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Ve videu se představily Leňa & Fuffy, lektorky 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa