O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 11 února, 2021 .

Valentýn, den zamilovaných. A taky den skvělých hiphopových love songů, které tu pro vás dnes máme.

Valentýn ve znamení hiphopové klasiky

Valentýn se blíží a my jsme se k tomu letošnímu svátku zamilovaných rozhodli nadělit vám 10 hudebních tipů. Konkrétně 10 hiphopových hudebních tipů. A to ne ledajakých. Jde o opravdové hudební klasiky, které, i když nejsou zrovna nejnovějšího data, by určitě měly patřit do hudební sbírky každého fanouška Hip Hopu.

Ano, víme. Svatý Valentýn je především skvělá příležitost pro řadu obchodních řetězců. Ale proč si (nejen) tento den nezpříjemnit kvalitní hiphopovou hudbou, kterou spojuje téma láska? Tzv. love songy jsou dnes spíše záležitostí R´n´B (Rhythm & Blues) a popových umělců.

My jsme pro vás ale našli 15 skvělých písniček, které mají na svědomí rappeři (někdy tedy i v kooperaci s R´n´B zpěvačkami). I v drsném terénu totiž existuje mnoho případů, kdy hiphopoví umělci projevili svou něžnější stránku. Takže pokud chcete navodit valentýnskou náladu, směle do toho.

A proč nás zajímají zrovna hiphopové love songy?
Protože Hip Hop jako taneční styl patří pod Street Dance (pouliční tanec), kterému se v 331 Dance Studiu Olomouc věnujeme. A vy můžete taky. Vyberte si některý z tanečních kurzů a přidejte se k nám.

10 tipů na hudbu, která vám zpříjemní Valentýn

LL Cool J – I Need Love

Psal se rok 1987 a LL Cool J vytvořil zřejmě první hiphopový love song, který je dodnes pokládaný za absolutní klasiku.

Common – The Light

Když se řekne hiphopový love song, hodně lidí si automaticky vybaví song The Light. Tato skladba, inspirovaná vztahem Commona a zpěvačky Erykah Badu, pomohla nejen posunout kariéru Commona na další úroveň, ale je to dodnes typický boombap love song.

Snoop Dogg, Pharell Williams – Beautiful

Myslíte, že v seznamu písniček na Valentýna musíme mít jen pomalé písničky? Omyl. Na jeden z největších hitů Snoop Dogga, který oslavuje ženskou krásu, ve své době tancoval Hip Hop snad každý. Velmi pozitivní nádech tomuto songu dodal Pharell Williams.

Jay-Z & Beyoncé – Bonnie & Clyde

Jay-Z a Beyoncé toho jako nejslavnější hiphopový pár spolu vydali opravdu hodně. Určitě znáte hity jako Crazy In Love, Upgrade U, atd. Pokud je ale letošní Valentýn ve znamení opravdových klasik, nemůžeme minout jejich první společný hit Bonnie & Clyde.

Ja Rule, Vita – Put It On Me

Newyorský rapper a herec Ja Rule je známý svými baladami, na kterých hostovala zpěvačka Ashanti. Svůj úplně první lovesong s ním ale nazpívala Vita.

50 Cent, Nate Dogg – 21 Questions

Komerčně zřejmě nejúspěšnější hiphopový hit o lásce se jmenuje 21 Questions a má jej na svědomí jeden z nejbohatších rapperů 50 Cent.

Busta Rhymes, Mariah Carey – I Know What You Want

Možná byste to do něj neřekli, ale i jamajsko-americký rapper Busta Rhymes má na svém kontě love song. Hostuje na něm zpěvačka Mariah Carey a také partička Flipmode Squad.

A Tribe Called Quest – Bonita Applebum

Mladé generaci už možná název ATCQ (A Tribe Called Quest) ani nic neříká, a to je velká škoda. Přitom třeba Bonita Applebum patří mezi opravdové klasiky a můžeme ji vnímat jako milostný dopis dospívajícího tanečníka Break Dance.

2 Pac – Do For Love

Co by to byl za seznam hiphopových songů na Valentýna, kdyby v něm chyběl Tupac Shakur, nejúspěšnější rapper všech dob. I v jeho repertoáru najdeme několik songů o lásce, třeba Do For Love.

The Roots – Tariq Trotter, Erykah Badu, Eve – You Got Me

The Roots je alternativní hiphopové seskupení, které tu s námi je už dlouho a doufáme, že ještě dlouho bude (nejen proto, že právě díky nim je show Jimmyho Fallona tak skvělá). Mezi jejich hity patří třeba krásná balada You Got Me.

Která z námi zmíněných písniček je váš favorit? Nebo máte jiný tip? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Valentýn v Česku? Večeře a květiny

Průzkumy tvrdí, že Češi více než Valentýn uznávají jako svátek zamilovaných 1. máj. Přesto jej slaví. Nejčastějšími dárky na Sv. Valentýna jsou podle průzkumu květiny, sladkosti nebo pozvání na večeři. Všichni tanečníci pak do svého programu na 14. února přidávají také alespoň krátký tanec se svým partnerem/partnerkou.

A kdyby ani to náhodou nevyšlo, pusťte si valentýnskou taneční klasiku v podobě filmu Hříšný tanec :-)

Hříšný tanec

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články