28 září, 2020

Bart Simpson | Hip Hop Dance Tutorial | 331 Dance Studio Olomouc

Bart Simpson – jeden ze základních kroků tanečního stylu Hip Hop. Naučte se, jak jej zatancovat, díky naší sérii Tanec Online.

Taneční inspirace seriálem Simpsonovi

Bart Simpson je jeden ze základních kroků tanečního stylu Hip Hop, který dnes zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec). Je to velmi oblíbený taneční krok především mezi dětmi v tanečních kurzech Streetdance Kids (9-11 let) a teenagery v tanečních kurzech Streetdance Juniors (13-16 let). Rádi jej ale využívají tanečníci všech věkových kategorií. Důvod?

Jde o poměrně jednoduchý krok. Děti si jej navíc velmi často pamatují díky jeho názvu a spojitosti s populárním seriálem Simpsonovi. Tento neslavnější americký animovaný seriál ve svých počátcích inspiroval i tanečníky. Taneční krok, o kterém je dnes řeč, má totiž svým způsobem na svědomí postava desetiletého Bartoloměje JoJo „Bart“ Simpsona. Bart je přesmyčka slova „brat“, tedy spratek.

Taneční krok Bart Simpson proslavila mimo jiné také dívčí hiphopová skupina TLC a jejich singl z alba Crazy Sexy Cool z roku 1994. Holky jej můžeme vidět tancovat ve videoklipu k hitu Creep.

Jak tancovat taneční krok Bart Simpson?

Stejně jako mnoho jiných tanečních kroků má i Bart Simpson několik variant. Všechny vychází vždy ze základního kroku, tzv. two stepu, u kterého se ale vytáčí kolena i pánev tím směrem, kterým se pohybujeme. Po dokončení kroku kolena a pánev vracíme dopředu. Stejně jako u všech hiphopových kroků je důležité houpání v kolenou, tzv. bounce. Většinou jsou kolena pokrčená při přesunu (celá doba), na místě jde tělo nahoru, a to buď do narovnaných nohou nebo i na špičky (mezidoba „a“). Můžete se ale setkat i s variantou, kdy je to naopak.

Ruce necháváte vždy za sebou, tzn. že při kroku doprava směřují ruce doleva a naopak. Jak přesně mít ruce, to záleží na tom, kterou z mnoha variant tohoto kroku si zvolíte. Nezapomeňte také používat hrudník (jde tím směrem, kterým nohy) a případně také hlavu (otáčí se tím směrem, kterým ruce).

Tanec Online

Toto video je součástí série Tanec Online, v rámci které vám budeme postupně představovat jednotlivé taneční kroky, jejich varianty i kombinace. Ze začátku se zaměříme především na Hip Hop a House Dance, později určitě přidáme i další taneční styly.

Ve videu se představily Fuffy & Maki, lektorky 331 Dance Studia Olomouc a tanečnice skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Sledujte nás na YouTube, kde najdete mnohem více videí 331 Dance Studia Olomouc.

O autorovi videa

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Diskuze k videu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobná videa