Česko Slovensko má talent: Největší taneční hvězdy populární TV show

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 23 února, 2022 .

Tanec má v Česko Slovensko má talent své nezastupitelné místo. Připomeňte si nejlepší taneční vystoupení v historii této televizní show.

Je tomu už nějaký ten pátek, co se na televizních stanicích Prima a TV JOJ poprvé objevila jedna z největších talentových show u nás – Česko Slovensko má talent.

Popularita Česko Slovensko má talent

Historie soutěže se začala psát v polovině roku 2010, kdy probíhalo vůbec první vysílání tohoto československého fenoménu. Ačkoli se může zdát, že v konkurenci jiných talentových soutěží bylo těžké ustát nátlak a udržet si potřebnou popularitu, opak je pravdou. Většina dosavadních talentových soutěží totiž cílila vždy především na zpěváky. V Česko Slovensko má talent se však talentům žádné meze nekladou, a to ani věkové.

Soutěžící prezentují tradiční i netradiční umění, které mnohdy stojí na hranici nemožného, takže o zábavu rozhodně není nouze. Své zasloužilé a pevné místo si během několika let získali zástupci z řad tanečníků, kterým se pravidelně dařilo probojovat až do samotných finálových živých přenosů.

Kdo se svým tancem zapsal do historie televizní show Česko Slovensko má talent nejhlouběji?

Nejúspěšnější tanečníci v historii Česko Slovensko má talent

Každá série ČSMT s sebou přinesla několik tanečních nadějí. Některé z nich dokonce ze svého úspěchu v soutěži profitují dodnes. Ať už to byli sólisti, dua nebo celé taneční skupiny, každý z nich přišel s něčím originálním. Proto se jim také podařilo otevřít brány velkého finále, ve kterém někteří skutečně zabodovali. Takže kdo jsou nejslavnější tanečníci show Česko Slovensko má talent? Pojďme si je představit.

The Pastels

Jednou z nejikoničtějších tanečních skupin Česko Slovensko má talent jsou bezpochyby The Pastels. Součástí tohoto projektu je 6 tanečníků z různých částí Slovenska. Konkrétně tuto crew tvoří Ondro, Danter, Lego, Marow, Johny a Spunkey. Parta slovenských mladíků, která začala spolupracovat v roce 2008 a hned v první řadě talentové show dokázala ze židle zvednout celé publikum a dokonce si vytančila i hlasitý jásot porotkyně Lucie Bílé. Postupem kol se stali také oblíbenci porotce Jara Slávika, který v „pastelkách“ spatřoval velkou budoucnost.

A taky že velká opravdu je. Po mnoha úspěšných počinech a performancí na slavných akcích na území ČR a SR (např. Český Lev, OTTO, Český slavík, Miss apod.) své jméno prosadili také v zahraničí. V roce 2016 se dostali se svou show až do Las Vegas a o dva roky později si střihli několik hlavních rolí v první slovenském tanečním filmu zaměřeném na Street Dance s názvem Backstage.

Mighty Shake Zastávka

Další taneční skupina, která se stala neoddělitelnou součástí první řady soutěže, neboť již v prvním kole naprosto odrovnala celé publikum, které nemohlo přestat jejich uměleckému projevu tleskat. Seskupení Mighty Shake svou základnu začalo budovat už v roce 1995 v malé obci Zastávka u Brna pod vedením Michala Holého aka Fatra.

Od působení v Česko Slovensko má talent až do současnosti stihli svou taneční školu rozšířit do dalších několika měst a v roce 2018 se věnovali téměř sedmi stům mladých tanečníků a tanečnic v několika různých tanečních stylech. Několikrát také získali titul Mistr světa ve vícero soutěžních kategoriích.

Mezi tanečníky jsou Mighty Shake považováni za velmi originální taneční skupinu. Jejich soutěžní formace se vždy vyznačovaly netradičním přístupem, zaměřením na show a používáním nejrůznějších velkolepých konstrukcí. Jednu z nich představili i ve finále ČSMT.

Atai Omurzakov

Jestliže má být někdo označen za nejúspěšnějšího tanečníka v rámci soutěže Česko Slovensko má talent, pak je to rozhodně Atai Omurzakov. Tento rodák z Kyrgyzstánu se totiž stal vítězem 2. řady show, ve které ukázal, že lidské tělo dokáže nevídané. Zaměřuje se totiž na wawing, animation, tutting a další techniky spadající pod taneční styl Popping.

Byť se zdálo, že po soutěži jeho sláva vymizela, v roce 2013, tj. dva roky po jeho triumfu, přišel do ČSMT představit své kyrgyzské žáky – skupinu Tumar KR, kteří při vystoupení rovněž vyrazili všem dech.

Ladylicious

První ryze ženská sestava se představila v druhé sérii a všem v divadle doslova spadly brady. Ladylicious je projekt velmi podobný The Pastels, tvoří jej tedy tanečnice z různých částí Slovenska. Sympatické na jejich vystoupení bylo, že kombinovaly nejrůznější pouliční taneční styly, od Hip Hopu přes House Dance až po Popping nebo Locking.

Holky se dokázaly svou ženskostí, sexappealem, perfektní sehraností a dynamickým tancem probojovat až do finále celé soutěže. Skupina Slovenek, která si vedle svých mužských kolegů z The Pastels vybudovaly taktéž významné jméno minulé i současné taneční scény. I ony si zahrály ve filmu Backstage a doprovázely mnoho hudebních interpretů. Jejich posledním významným angažmá je účinkování v show Tvoje tvář má známý hlas, v níž jsou nepostradatelnými parťáky soutěžících při jejich vystoupeních.

Filip Jankovič

Poněkud netradičním vystoupením se v roce 2015 v soutěži představil tanečník Filip Jankovič, který je mezi netaneční veřejností známý především díky svému účinkování v pěvecké soutěži Superstar. Mezi tanečníky je zase prezentuje především jako propagátor high heels, tedy tance na podpatcích. Jde o velmi specifickou součást tanečního stylu MTV Dance.

Svou taneční kariéru odstartoval v Trenčíně jako tanečník disco dance. V Česko Slovensko má talent ale naběhl společně se svými dvěma kamarády před porotu v podpatcích a naprosto zbořil mýty o tom, že je tahle vysoká obuv určená pouze ženám. Filipa jeho talent dovedl až ke spolupráci se zahraničními hvězdami jako je Justin Bieber, Jessie J, Spice Girls, Mariah Carey, atd. Zahrál si menší, ale velmi vtipnou, roli v již zmiňovaném tanečním snímku Backstage. Jeho taneční lekce můžete pravidelně navštěvovat v Praze.

Tron Girls

Ročník 2018 přinesl do show unikátní formát, kde skupinka sympatických slečen předvedla kombinaci tance, UV prvků a k tomu ještě LED a laser technologií. To všechno dalo dohromady neskutečně zajímavou podívanou, která Tron Girls zavedla až do finálového kola Česko Slovensko má talent.

Projekt, jehož hlavní postavou je Monika Prikkelová, asi nejznámější a nejúspěšnější propagátorka tanečního stylu Vogue na Slovensku, funguje dodnes. Svou světelnou taneční show holky předvádí i na zahraničních eventech.

Fricska Dance Group

Když přišla na casting v rámci 8. řady skupina pohledných mladíků z Maďarska, jen málokdo by tušil, že chtějí světu ukázat tradiční maďarský folklor. Nebo vlastně ne tak úplně. Dodali mu totiž inovativní nádech moderního stepu, což v porotci Jakubovi Prachařovi vzbudilo takový obdiv, že se rozhodl využít zlatého bzučáku a posunout tyhle kluky rovnou do finále.

Z uskupení Fricska Dance Group se po show v Česko Slovensko má talent stal populární taneční kvartet, který své umění předvádí po celém světě.

9. řada ČSMT právě běží

V současné době můžete na televizích Prima nebo JOJ sledovat devátou řadu talentové show Česko Slovensko má talent. I v této řadě se samozřejmě objevilo několik tanečníků a tanečních skupin zaměřených na nejrůznější taneční styly, včetně Street Dance nebo Contemporary Dance. Kdo z nich se probojuje do finále a zda někdo napodobí Ataie Omurzakova a stane se absolutním vítězem, na to si zatím musíme počkat.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články