Tvoje tvář má známý hlas: Nejlepší taneční vystoupení známé TV show

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 5 srpna, 2021 .

Tvoje tvář má známý hlas je televizní pořad zaměřený na zpěv, ve kterém se i hodně tancuje. Jaká jsou nejlepší taneční vystoupení z této show?

Tvoje tvář má známý hlas slaví úspěch po celém světě

Tvoje tvář má známý hlas je česká verze oblíbené pěvecké reality show původem ze Španělska. Formát „Your Face Sounds Familiar“ je ale známý po celém světě, podobný pořad totiž vysílaly desítky televizních stanic v Evropě, Americe i Asii.

Asi největší oblibě se tento TV pořad těší v sousedním Polsku, kde vysílají i dvě série během jednoho roku. V současné době se zastavili na čísle 13. Dvanáct sérií má za sebou Itálie, osm řad pak odvysílaly televize ve Španělsku, Portugalsku, Vietnamu nebo Česku.

8. sérii Tvoje tvář má známý hlas ovládli herci

Jde o vysoce komerční hudební show, ve které soutěžící, co nejvěrněji napodobují tuzemské i zahraniční hudební zpěváky. První řada byla v Česku odvysílána v březnu 2016. Zatím poslední 8. řada skončila v květnu 2021.

Na konci každého kola Tvoje tvář má známý hlas si soutěžící vylosuje interpreta, kterého bude následující týden představovat. Vítězem se stane účinkující, který získá nejvíce bodů od poroty a ostatních účinkujících. Vítěz pak následně obdrží šek, který poputuje nadaci, kterou si sám vybere.

O celkovém vítězi (nejúspěšnějším interpretovi celé série) pak rozhodne porota ve finálovém kole. V letošní osmé řadě reality show Tvoje tvář má známý hlas vystupovali účastníci předchozích řad, tzv. šampioni. O vítězství se podělili dva účinkující, a to herci Hanka Holišová a David Gránský.

Kromě nich se ale divákům se v 8. řadě Tvoje tvář má známý hlas představili další herečtí kolegové Iva Pazderková, Berenika Kohoutová, Petr Rychlý nebo Roman Vojtek. Za zpěváky soutěžili Marta Jandová, Jitka Boho, Albert Černý a Vojtěch Drahokoupil.

V porotě usedli Eva Burešová, Marek Lambora a tzv. Král poroty Jakub Kohák. Hlavním moderátorem byl Ondřej Sokol, kterého doprovázel Aleš Háma.

Důležitou součástí pořadu jsou také mentoři. Zpěváckým a hlasovým koučem byla Linda Finková, taneční choreografie obstarávali Miňo Kereš a Zuzana Zizoe Veselá, o těch se více zmíníme dále v článku. Poslední kouč má na starosti imitaci a přiblížení zpěvákových pocitů při skladbě a zpívání písně. Snaží se tak účinkujícího dostat do kůže vylosovaného interpreta. Tímto koučem letos byla Jitka Čvančarová.

Tanec je nedílnou součástí této reality show

Nedílnou součástí televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas jsou i tanečníci. Ti jsou zaměřeni na různé taneční styly, je od nich ale vyžadováno, aby zvládli a byli ochotni zatancovat prakticky cokoliv. Do soutěže se dostali různými cestami, buď přes pořádané konkurzy nebo byly osloveni přímo, díky jejich předchozím zkušenostem.

Mezi ty nejznámější tanečníky patří třeba Jiří Gross – choreograf, lektor a profesionální tanečník v jedné osobě. Tančí od osmi let a ve čtrnácti dotančil do nejvyšší třídy. V ČR získal ocenění vícemistr ČR ve standartních tancích a v kombinaci deseti tanců. Je vítězem taneční ligy v kategorii mládež nebo mistr ČR v latinskoamerických tancích. Výuce společenských tanců se věnuje přes 2 roky.

Během uplynulých osmi řad se natáčení zúčastnilo mnoho tanečníků především z pražských tanečních škol, např. JAD Dance Company, Team GJ, Stream Of Dance, Vivid Dance Company, TŠ Voilá, Sector, atd. Někteří tanečníci jsou trvalou součástí pořadu, mnoho jich je ale pozváno nárazově, tedy na natrénování a následně vystoupení s jednou konkrétní choreografií.

Nová dvojice choreografů

Sedm řad byl hlavním choreografem show Tvoje tvář má známý hlas Yemi A.D., pomáhali mu samozřejmě další tanečníci z JAD Dance Company, resp. Dance Academy, např. Angeé Svobodová. V osmé sérii jej ale vystřídali Miňo Kereš a Zuzana Zizoe Veselá. Pro české a slovenské tanečníky Street Dance jde určitě o velmi známé choreografy.

Miňo Kereš

Miňo Kereš patří mezi nejaktivnější generaci choreografů na Slovensku a pravidelně se podílí na projektech v zahraničí. Je producentem komerčně úspěšných tanečních skupin The Pastels a Ladylicious. Je ale také spolumajitelem a šéfem Jumbo Dance Studia, které má zhruba 200 členů.

Jeho jméno je spojeno s prvním slovenským celovečerním tanečním filmem Backstage. Byl totiž jeho choreografem a koproducentem. Zároveň působí jako choreograf divadelních představení. Na mezinárodní úrovni připravoval choreografii slavnostního galavečera tenisového turnaje Laver Cup v Chicagu.

Zuzana Zizoe Veselá

Zizoe si mnoho tanečníků pamatuje ještě z jejího působení v brněnském Beat Upu. Po přestěhování do Prahy se stala součástí Dance Academy a JAD Dance Company. Ve všech těchto tanečních školách působila jako tanečnice, lektorka a choreografka.

Účinkovala na evropské tour Kanyeho Westa. V posledních letech také působí jako choreografka a kreativní žena v seskupení diVize. Soutěžních úspěchů na kontě mnoho, za všechny jmenujme např. vítězství na World Of Dance v Berlíně v kategorii House Dance.

Možnost pracovat na reality show Tvoje tvář má známý hlas několikrát odmítla, díky změnám v nastavení pořadu nakonec ale nabídku přijala. Rozhovor se Zizoe o této show si můžete přečíst na blogu Tanecnascena.sk.

Nejzajímavější vystoupení 2021

Pojďme si připomenou některá tanečně zajímavá vystoupení z osmé série Tvoje tvář má známý hlas. Na svědomí je mají samozřejmě dva výše zmínění choreografové.

PSY – New Face

Je jasné, že některá vystoupení byla lepší než jiná a svým způsobem nápaditá. Vezměme si například Alberta Černého, který hned v prvním díle ztvárnil korejského rappera PSY. Jeho výkon byl tak dobrý, že kolo vyhrál. Nikdo nechápe jak mohl utancovat a zároveň udýchat tak rychlé tempo, navíc se musel naučit jihokorejský text.

Justin Timberlake, Madonna – 4 Minutes

Dalším tanečně zajímavých a dechberoucím tanečním vystoupením byl duet Romana Vojtka s Markétkou Procházkovou. Ti si vyzkoušeli, jaké to je být jako Justin Timberlake a Madonna v písni 4 Minutes.

Michael Jackson – They Don´t Care About Us

David Gránský jako jeden z vítězů ani v jednom kole nezaspal a ve finále se perfektně rozjel. Ztvárnil Michaela Jacksona a jeho píseň They Don´t Care About Us. Michaela Jacksona se pokoušeli zformovat i jiní umělci, ale Davidovi Gránskému se to povedlo nejlépe a tento fakt potvrdili i fanoušci tohoto pořadu.

Eric Carmen – Hungry Eyes

Za zmínku stojí ale i jeho verze Hungry Eyes, tedy slavné písně z ještě slavnějšího tanečního filmu Hříšný tanec. V tomto případě neuvidíte ve vystoupení žádné „backdancery“, ale pouze Davida Gránského jako Patricka Swayzeho a jeho taneční partnerku.

Jason Derulo – Swalla

David Stránský do třetice všeho dobrého. I podle našeho výběru je vidět, že od začátku patřil k favoritům osmé řady. Tentokrát se převtělil do Jasona Derula a zazpíval jeho velký hit Swalla.

The Weeknd – Can´t Feel My Face

Za zmínku určitě stojí také hit Can´t Feel My Face od kanadského RnB zpěváka, který si říká The Weeknd. V pořadu je ztvárnil Roman Vojtek.

Dara Rolins, Tomi Popovič – Nebo peklo raj

Dnešní vzpomínku na taneční vystoupení v rámci osmé řady reality show Tvoje tvář má známý hlas zakončíme na Slovensku, singlem Nebo peklo raj od dvojice Dara Rolins a Tomi Popovič. Na TV Nova s ním vystoupili Vojta Drahokoupil a Jan Kopečný.

Co obnáší práce tanečníka v zábavném TV pořadu

Přestože se jedná o vysoce komerční televizní pořad, který ne každého zaujal, příznivců má více než dost. Tvoje tvář má známý hlas je v současnosti nejsledovanější zábavná show na českých televizních kanálech. Ne každý sice na televizní obrazovce sleduje výkony tanečníků, i ty je ale třeba ocenit.

Na vymyšlení a natrénování choreografie mají necelý týden. Často si nemohou vybrat ani hudební žánr, na který budou tancovat. Pokud je taneční choreografie složitá, trénují klidně každý den. Po kamerových zkouškách mají na samotné natočení vystoupení jediný pokus. To vše totiž obnáší práce tanečníka v tomto typu zábavného televizního pořadu.

Je to svým způsobem náročná, ale také velmi zajímavá práce. Navíc už dávno neplatí, že pro „běžného smrtelníka“ je dostat se na televizní obrazovku nadlidský výkon. Šanci má opravdu každý. Je jen potřeba začít …

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články