Nejlepší taneční choreografie 331 Dance Studia Olomouc

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 5 srpna, 2021 .

Které taneční choreografie 331 Dance Studia Olomouc z uplynulých let byly nejlepší a na soutěžích nejúspěšnější?

Je duben roku 2020. Kdyby byl rok jako každý jiný, už bychom vám představili naše taneční choreografie pro letošní taneční sezónu. Mnozí z vás by už naše letošní choreografie dokonce viděli naživo na některé z tanečních soutěží. Jenže rok jako každý jiný to letos bohužel není. Celý svět ochromila pandemie nového koronaviru COVID-19 a v závislosti na tom se v podstatě zastavil i taneční život v Česku. Nemůžeme na žádný společný trénink, nemohou se konat žádné taneční soutěže. Tanečníci jsou zavření doma (v ČR momentálně platí omezená volnost pohybu) a doufají, že choreografie, které pro letošní soutěžní sezónu připravovali, vůbec budou mít šanci někdy někomu ukázat.

Pojďme tedy alespoň zavzpomínat na choreografie z let minulých. Konkrétně na ty, kterým se na tanečních soutěžích nejvíce dařilo. Tady je seznam sedmi nejlepších choreografií 331 Dance Studia Olomouc za celou dobu existence. Letos jsme sice měli v plánu tento seznam obohatit, ale zatím se tak stát bohužel nemůže.

Nejúspěšnější choreografie podle umístění na soutěžích

1. Flavaz – Kult

Nad tím, která choreografie byla vůbec ta nejúspěšnější, není potřeba příliš přemýšlet. Prvenství vcelku jednoznačně drží formace Kult v podání tanečníků ve věku 12-15 let z týmu Streetdance Juniors Flavaz. Ti na jaře roku 2019 absolutně ovládli hned sedm tanečních soutěží na Moravě i v Čechách a ve své kategorii zvítězili dokonce i na Mistrovství ČR v pražské Lucerně.

úspěchy: 7x medailové umístění (z toho 7x 1. místo), titul Mistr ČR 2019
choreograf: Dejv Zapletal

2.-3. Swaggaz – Radioactive

První pokus o street show v podobě apokalyptické choreografie Radioactive dopadl více než dobře. Tanečníci ve věku 16-29 let z týmu Streetdance Adults Swaggaz obsadili s touto taneční formací celkem šestkrát stupně vítězů. Jako úplně nejlepší choreografii ji navíc na soutěži Right 2 Dance označil Buddha Stretch, legendární hiphopový tanečník a choreograf z New Yorku.

úspěchy: 6x medailové umístění, titul II. vícemistr ČR 2019
choreograf: Dejv Zapletal

2.-3. Swaggaz – Jump & Fly

Energická choreografie postavená trochu odlišným způsobem oproti všem předchozím. Stejně jako Radioactive má i formaci Jump & Fly na svědomí tým dospělých tanečníků Swaggaz. Celková bilance této choreografie je šest medailových umístění včetně toho na Mistrovství ČR v Paláci Lucerna.

úspěchy: 6x medailové umístění, titul II. vícemistr ČR 2018
choreograf: Dejv Zapletal

4. Flavaz – Lost Inside

Jak už název napovídá, choreografie Lost Inside je o dnech, kdy si nepřipadáme dost dobří, cítíme se méněcenní. Jsme smutní, ale zároveň taky naštvaní. Tuto formaci můžeme označit jako zřejmě nejsložitější choreografii, kterou máme v repertoáru, juniorský tým Flavaz si s ní přesto poradil nadprůměrně. Svědčí o tom i pět medailových umístění na tanečních soutěžích v roce 2018.

úspěchy: 5x medailové umístění
choreograf: Dejv Zapletal

5. Warriorz – Rich

Tým dospělých tanečníků Warriorz vytvořil v loňském roce choreografii o tom, jaké to je mít úspěch, holky, káry a cash. Přesně to je totiž námětem mnoha hudebních hitů od nejrůznějších hiphopových interpretů. Tato choreografie si na tanečních soutěžích vysloužila čtyřikrát medailové umístění a na Mistrovství republiky skončila těsně pod stupněmi vítězů.

úspěchy: 4x medailové umístění
choreografka: Tessa Lukášová

6.-7. Lil´Gangstas – Vybarvi se!

Do dnešního seznamu sedmi nejlepších tanečních choreografií se dostala i jedna dětská formace. Stojí za ní tým dětí ve věku 8-11 let Lil´Gangstas. Tato formace vypráví o tom, že by se nikdo neměl stydět za to, kdo je. To, že je někdo jiný nebo dělá věci jinak než ostatní, ho dělá jedinečným a krásným. Choreografie Vybarvi se! vybojovala na jaře roku 2018 tři medailová umístění.

úspěchy: 3x medailové umístění
choreografka: Tessa Lukášová

6.-7. Warriorz – Do gala

Do první řady divadelního sálu jste se mohli posadit díky formaci týmu Warriorz, dospělých tanečníků ve věku 16-29 let. Hlavním rysem choreografie s názvem Do gala bylo spojení vážné hudby nejznámějších světových skladatelů a pouličního tance. Porotci ji třikrát poslali na stupně vítězů, jednou z toho i na Mistrovství ČR 2018.

úspěchy: 3x medailové umístění, II. vícemistr ČR 2018
choreografka: Tessa Lukášová

Jak se zapojit a také tancovat choreografie

Líbí se vám taneční choreografie, které v 331 Dance Studiu Olomouc vytváříme? Příště můžete být součástí jedné z nich, stačí si vybrat jeden z tanečních kurzů, které jsou určené pro děti i dospělé tanečníky a my vám následně zařadíme to některé soutěžní taneční skupiny. S tou pak budeme vytvářet choreografii podobnou těm v tomto článku. Jdete do toho?

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články