O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Streetdance Mini Monkeys. To je poměrně nový název tanečního kroužku pro děti od 5 let, který jsme v 331 Dance Studiu Olomouc otevřeli v září loňského roku. Pojďte se společně s lektorkou Verčou podívat na to, jaký ten uplynulý půlrok vlastně byl.

V září loňského roku jsme kvůli velkému zájmu narychlo otevřeli nový taneční kroužek pro děti ve věku 5-7 let. Dnes, po pouhém půl roce, můžeme s hrdostí říct, že se pomalu, ale jistě řadí mezi nejúspěšnější taneční kurzy v 331 Dance Studiu Olomouc. Pojďme si tedy představit taneční kroužek Streetdance Mini Monkeys.

Streetdance Mini Monkeys: malí opičáci

Název Streetdance Mini Monkeys ještě není příliš zažitý, vznikl totiž teprve před Vánoci. Vzhledem k tomu, že v 331 Dance Studiu Olomouc v současné době působí dvě skupinky dětí ve věku 5-7 let (druhá se jmenuje Streetdance Mini Stars), bylo potřeba je od sebe nějak odlišit.

Název ale rozhodně není náhodný. Jak prozradila lektorka kroužku Verča, která se sama tancování věnuje už od pěti let, děti právě malé opičky často připomínají. Jak se pracuje s tak malými dětmi, které navíc nikdy předtím netancovaly? A uvidíme malé opičáky někdy naživo? To se dozvíte v následujícím mini rozhovoru právě s Verčou.

Verča, Domča a děti z tanečního kroužku Streetdance Mini Monkeys

Verča: Myslím, že se nám povedl kus práce

Verčo, dostala jsi na starosti začátečníky ve věku od 5 let. Jak bys zhodnotila svůj první půlrok s nimi?

Pondělní kroužek Streetdance Mini Monkeys byl tento taneční rok otevřen poprvé. Sešly se v něm tak jenom děti, které doteď neměly žádné zkušenosti s tancováním. I přesto myslím, že se nám společně povedl kus práce. Mým hlavním cílem bylo naučit děcka hýbat se do rytmu pomocí několika základních tanečních kroků, a to se povedlo.

Uvidíme opičáky ještě v letošním roce tancovat naživo nebo jde vyloženě o přípravku a případná vystoupení necháš až na příští rok?

Abych řekla pravdu, v původním plánu jsem počítala spíš s druhou variantou. Už od začátku byly děcka ale hodně šikovný, a tak sme se vrhli na krátkou taneční sestavu. Tu jsme rodičům představili i v rámci ukázkové lekce na konci prvního pololetí.

Na sestavě budeme dál pracovat i v druhém pololetí, no a pokud se bude dařit, tak se můžeme zúčastnit i nějaké taneční soutěže :-) Věřím, že by to byl pro děcka zážitek a hlavně sbírání cenných zkušeností.

V tom případě se na případné vystoupení určitě těšíme :-) Co jiného bys chtěla v příštím pololetí zvládnout?

Společně s Domčou (nová instruktorka kroužku Streetdance Mini Monkeys) bychom se v druhém pololetí chtěly dětem věnovat víc individuálně. Pomalu budeme zkoušet dávat jim větší volnost v tanečním projevu.

Taneční kroužek Streetdance Mini Monkeys probíhá každé pondělí v čase 17:00 – 18:00 v gymnastickém sále Obchodní akademie Olomouc. Více informací o kroužku najdete tady.

Ukázková lekce Streetdance Mini Monkeys

Podívejte se, jak vypadalo „vystoupení“ na ukázkové lekci tanečního kroužku Streetdance Mini Monkeys, která proběhla poslední lekci prvního pololetí této taneční sezóny.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články