O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Článek byl naposledy aktualizován 19 ledna, 2021 .

The Kinjaz – jedna z celosvětově nejúspěšnějších tanečních skupin. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, měli byste si doplnit vzdělání :-)

Tanečních skupin věnujících se pouličnímu tanci, jsou po světě stovky. Jen pár z nich ale znají tanečníci v Americe, Evropě i Asii zároveň. Jednou z nich jsou The Kinjaz, o kterých jsme se zmiňovali i v článku Taneční choreografie, které zná celý svět. Pojďme si tedy The Kinjaz trochu blíže představit …

Seznámení s The Kinjaz a jejich historie

The Kinjaz je velmi populární taneční skupina, která se zrodila v srdci Los Angeles. V roce 2010 ji založili dva úspěšní tanečníci Mike Song a Anthony Lee. Postupem času se skupina zásadně rozrostla a v dnešní době už má přes 30 nadaných (výhradně mužských) tanečníků. Kromě zakladatelů můžete často v jejich videích zahlédnout i další členy (Vinh Nguyen, Pat Cruz, Justin Santiago, atd).

V roce 2015 na sebe upozornili prostřednictvím významné televizní taneční soutěže America´s Best Dance Crew, ve které se dostali až do finále. Sami se považují za „umělecké bratrstvo“ na cestě k neohroženému prozkoumávání hloubky jejich představivosti a uměleckého účelu. Jejich cílem je kultivovat bratrství, vzájemně se podporovat, dosahovat svého nejvyššího kolektivního potenciálu a pozitivně ovlivňovat svět pomocí času a schopností. To vše co možná nejvíce zábavným způsobem.

Styl choreografií

The Kinjaz si uvědomují, že originalita je ve světě Street Dance vším, a proto se snaží svůj tanec kombinovat s originálním a hlavně zábavným vyprávěním příběhů. Přesně to je totiž typické pro taneční styl L.A. Style.

Své choreografie plné akrobatických kousků dokládají i mystickým příběhem zasazeným do světa ninjů, ve kterém probíhá boj dobra se zlem. Sami se nechávají inspirovat právě japonskou anime sérií Naruto a není tedy divu, že pak následně do svých tanečních choreografií vkládají hudbu právě z tohoto oblíbeného seriálu. Ta tak krásně podtrhne jejich „vyprávění“.

We are the movement in the shadows. Respect all … Fear none. (The Kinjaz)

The Kinjaz Dojo – taneční studio

Už nějaký pátek můžete zavítat i do jejich vlastního tanečního studia v Los Angeles. V tomto studiu se každého nově příchozího člena snaží nejen pozitivně naladit, naučit ho novým dovednostem a pomoci mu zlepšovat se a růst, ale také se snaží pomoci člověku najít sebe sama. Snaží se navzájem podporovat, respektovat a učit se.

V The Kinjaz Dojo probíhá několik pravidelných tanečních lekcí, které se dělí podle úrovně dovedností a stylu. Můžete si tak vybrat z tzv. Urban Choreography, Groove style, Freestyle, Yoga, Foundation. Zkrátka si můžete vybrat to, co vaši duši nejlépe vyjadřuje.

Současné plány

V současnosti čeká The Kinjaz akce s názvem 2018 VIBE XXIII Dance Competition, která proběhne 28. ledna 2018 v Segerstrom Center for the Arts v Kalifornii. Vstupenky na tuto akci, další zajímavosti a příspěvky najdete na jejich facebookové stránce nebo samozřejmě i na jejich oficiálním webu.

Pokud jste opravdovými fanoušky této taneční crew, tak si na jejich oficiálních stránkách můžete objednat jakékoliv oblečení s jejich logem.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.