Nejlepší taneční seriály a dokumenty o tanci na Netflixu

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 22 listopadu, 2023 .

Vybrali jsme ty nejlepší taneční seriály a dokumenty o tanci, které najdete na Netflixu. Co si pustit, když máte chuť dívat se na tanec?

Které taneční seriály na Neftlixu doporučujeme?

Před časem jsme vám představovali nejlepší taneční filmy na Netflixu. Tato streamovací platforma se ale tancování věnuje poměrně dost, proto určitě budou stát za shlédnutí i taneční seriály nebo dokumenty o tanci. Ty nejlepší dnes zmíníme, abyste si mohli naplánovat, na které z nich se podíváte.

Streamovací platforma Netflix oceníte v případě, že se zajímáte o pouliční tanec (Street Dance), ale stejně tak i v případě, že se vám líbí moderní tanec. Nabídka tanečních filmů, seriálů i dokumentů je poměrně široká a především to vypadá, že se bude dále rozšiřovat. A to je skvělá zpráva.

Pojďme si ale představit, které konkrétní tituly můžete shlédnout právě teď.

Restless Creature: Wendy Whelan (2016)

Tento dokument se zaměřuje na balet a zobrazuje život známé baletky Wendy Whelan.

Právě ona je považována za jednu z nejlepších baletek všech dob. Wendy Whelan byla součástí baletní skupiny New York City Ballet po dlouhých 30 let. Začínala v ní, když jí bylo 17 let. Film ji sleduje ve věku 47 let, kdy zvažuje svůj odchod z baletní společnosti a přemýšlí nad svými plány do budoucna.

Baby Ballroom (2017)

Na Netflixu můžete shlédnout i tento anglický taneční seriál, který sleduje zákulisí soutěžního tancování dětských společenských tanců. Pořad sleduje taneční školu Zig Zag Dance Factory v Anglii, kterou založili bývalí šampioni společenských tanců, Jane a Warren Bullockovi.

Divák má možnost nahlédnout do mnohdy drsného a velmi soutěživého světa mladých tanečníků, jejich rodičů a učitelů.

I Dream of Dance (2017)

I Dream of Dance je taneční dokumentární film, který sleduje známou učitelku tance Denise Wall. Její hlavní snahou je inspirovat své tanečníky k tomu, aby uspěli v obrovské konkurenci tanečního světa.

Diváci tohoto dokumentu mohou sledovat všechny radosti a strasti legendárních tanečních učitelů a jejich žáků, se kterými se snaží připravit na prestižní soutěže USA.

We Speak Dance (2018)

We Speak Dance řadíme mezi dokumentární taneční seriály prozkoumávající taneční styly doslova po celém světě. Profesionální tanečnice Vandana Hart v seriálu cestuje napříč kontinenty, aby se setkala s taneční kulturou různých zemí. Díky Netflixu se v první sérii tohoto seriálu podíváme do Lagosu, Vietnamu, Beirutu, Paříže a na Bali.

Vandana se zde setkává s tanečníky ze vzdálených vesnic, underground skupin a světově proslulých tanečních scén. Vandana se učí místní taneční styly od těch nejlepších a sleduje, jak tanec spojuje lidi a kulturu. V první sérii mohou diváci očekávat např. Hip Hop, afrobeat, břišní tance, burlesque nebo Vogue.

Pose (2018)

Pokračujeme ve výběru a představujeme další taneční seriály na Netflixu. Pose se odehrává v roce 1987 a sleduje subkulturu tzv. ballroom scene v New Yorku, pro kterou je typický taneční styl Vogue.

Na této scéně se setkává afroamerická a latinskoamerická LGBTQ+ komunita. Lidé, kteří jsou ve svém běžném životě zavrhovaní, zde mají šanci ukázat své pravé já. Ballroom scene se skládá z představení, které kombinují tanec, modeling a lip-syncing. Lidé v nich soutěží jak o ceny, tak i o uznání.

Dancing Queen (2018)

Dancing Queen ve svých osmi dílech sleduje Alyssu Edwards. Jedná se o amerického drag umělce, podnikatele a choreografa. Ten přes den inspiruje své žáčky v tanečním studiu a v noci vládne světu travesti show. Tento seriál je dokumentární sérií, která nechává diváky nahlédnout za vrstvy make-upu do každodenního života tohoto uznávaného umělce.

Soundtrack (2019)

Toto romantické muzikálové drama vypráví příběh o tom, jak se střetnou osudy různých lidí. Jedná se o seriál, který svým využitím populárních písní může připomínat Glee. Herci se zde však nevěnují jen velkolepým zpěváckým představením. Důležitou roli zde hraje i tanec, kterým herci v seriálu často vyjadřují, jak se cítí. V seriálu hraje i známá herečka a tanečnice Jena Dewan.

Cheer (2020)

Cheer do našeho přehledu zařazujeme i přesto, že možná mezi taneční seriály tak úplně nepatří. Téma je ale velmi příbuzné, na Netflixu si tuto sérii pustit můžete a určitě neprohloupíte. Tento dokumentární seriál totiž sleduje roztleskávací tým Navarrské univerzity.

Nejlepší atleti z celé školy se spojují dohromady, aby pod vedením trenérky (Monica Aldama) dosáhli vytouženého mistrovského titulu. Cílem je vytvořit nevídanou choreografii spojující taneční a akrobatické prvky a porazit tak velkou konkurenci. Seriál se kromě týmu jako celku zaměřuje i na jednotlivé příběhy a osudy jednotlivých členů.

Move (2020)

Mezi nejlepší taneční seriály rozhodně patří také Move. Momentálně jde o nejnovější počin Netflixu v oblasti tance. Je to v podstatě seriál a dokument o tanci v jednom. Move je (zatím) pětidílná série, která zobrazuje pět různých tanečníků a choreografů pocházejících ze zcela odlišných prostředí.

Tento taneční seriál proplétá své hlavní téma – tanec – s individuálními životy tanečníků zobrazených v každé epizodě. V seriálu se objevují i Jon Boogz a Lil Buck reprezentující taneční styly Jookin, G-Walk a Popping nebo Kimiko Versatile, známá jamajská tanečnice Dancehallu.

Kolik za taneční seriály na Netflixu zaplatíte?

Pokud ještě předplatiteli Netflix, určitě se zajímáte o to, kolik vlastně tato streamovací služba stojí. Minimální měsíční předplatné je 199 Kč. Jde o tarif Basic v rozlišení 480p určeném především pro mobilní telefony. Za tarif Standard v rozlišení 1080p zaplatíte 259 Kč měsíčně. A pokud chcete sledovat Netflix v nejvyšší 4k kvalitě, připravte si 319 Kč měsíčně za tarif Premium.

Upřímně řečeno, není to zrovna málo. Konkurenční služby jsou většinou o něco levnější. Na druhou stranu konkurence zdaleka nenabízí tak velké množství obsahu. A to platí i v případě, že budete hledat taneční filmy, taneční seriály nebo dokumenty o tanci. Na Netflixu je jich zkrátka nejvíc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Nejlepší taneční filmy na Netflixu

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články