Matt Steffanina: Nejúspěšnější tanečník, který ovládl YouTube i Instagram

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, soutěže, kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 28 května, 2021 .

Matt Steffanina je nejúspěšnější tanečník na sociálních sítích, jeho taneční videa sledují desítky miliónů diváků. Jaký má recept na úspěch?

Matt Steffanina: Jméno, které dnes zná celý taneční svět

Je velmi nepravděpodobné, že byste o tomto tanečníkovi nikdy neslyšeli nebo že byste neviděli alespoň jedno jeho taneční video. Matt Steffanina, tanečník, který dokázal využít síly sociálních sítí ze všech nejlépe.

Tento vysoký mladík se narodil v roce 1986 ve Virginii (USA) a s tancem začal v 18 letech. Od té doby se mu podařilo z tance vytěžit celou životní kariéru. 3,7 mil. odběratelů na Instagramu, 12,5 mil. odběratelů na YouTube a téměř 2,5 miliardy zhlédnutí – to je jen část úspěchu tohoto tanečníka.

Jak se mu podařilo prorazit a čím se zabývá dnes? S jakými hudebními hvězdami spolupracoval? A proč jej část taneční komunity neuznává? Na to vše se zaměříme v dnešním článku.

Jak se Matt Steffanina protančil ke svému úspěchu

 

Předtím, než se proslavil jako tanečník, choreograf a tvůrce obsahu na sociálních sítích, vyrůstal Matt Steffanina jako sportovec. Zajímal se zejména o fotbal a snowboarding, ovšem v 18 letech jej učarovaly taneční choreografie. S kamarády začal zkoušet freestyle především v tanečním stylu Hip Hop a od té doby jej tanec již nepustil.

Jeho přátele Mattův styl zcela uchvátil a začali v něm vidět velký potenciál. To jej inspirovalo k tomu, aby s tancem pokračoval. Rozhodl se tedy zrealizovat svůj sen stát se profesionálním tanečníkem a začít šířit radost z tance s ostatními. Netrvalo dlouho a Matt Steffanina se přestěhoval do Los Angeles, centra zábavního průmyslu.

V roce 2011 vznikl pod jménem Matt Steffanina YouTube kanál, který dnes patří mezi nejpopulárnější taneční YouTube kanály na světě. V úplně prvních videích je možné vidět Street Dance choreografie na hity od interpretů jako je Flo Rida, Lil Wayne nebo Missy Elliott. V celé řadě starších videí se často objevovala také Dana Alexa, známá tanečnice z Bravo TV nebo mnoha televizních reklam a Mattova tehdejší přítelkyně.

Dnes mají Mattova taneční videa miliony zhlédnutí – jeho nejpopulárnější videa mají dokonce zhlédnutí v řádech několik desítek milionů. Zde však úspěchy tohoto populárního tanečníka a choreografa ani zdaleka nekončí.

Matt Steffanina je lektorem v Millennium Dance Complex, jednom z nejznámějších tanečních studií v Los Angeles (USA). Kromě toho má svou vlastní online taneční akademii, v rámci které učí spolu s ostatními choreografy a tanečníky prostřednictvím tanečních videí.

Matt Steffanina
Matt Steffanina

Za čím hledat úspěch Matta Steffanina?

 

Velké sny, mnoho dřiny a špetka štěstí – tak se také dá popsat Mattova cesta ke slávě. Dle jeho vlastních slov se svými bezmála dvěma metry Matt doslova vyčníval mezi svými konkurenty a rychle si jej všimla talentová agentura. Mattovi tedy zpočátku pomohlo i štěstí.

To by však bez nápadů a kreativity rozhodně nestačilo. Pomocí jeho úspěšných tanečních videí se rychle rozrostl vliv jeho sociálních sítí a Matt se rázem zapsal na mapu světa pouličního tance. Za čím hledat jeho současný úspěch?

Matt Steffanina postavil svůj úspěch na třech základních pilířích, kterých se stále drží. Jsou to:

  • práce s novými singly úspěšných hudebních interpretů
  • přijímání challenges a tvorba vlastních
  • spolupráce s populárními tanečníky i dalšími osobnostmi

1) Práce s novými singly úspěšných hudebních interpretů

Jedním z klíčových bodů je bezesporu sledování tanečních a hudebních trendů a práce s nimi.

Vždy s vydáním nového singlu úspěšného hudebního interpreta je možné očekávat Mattovu choreografii na daný hit. Jak Matt uvedl v jednom ze svých rozhovorů, i jedno virální video může tanečníkovi zajistit hned několik pracovních příležitostí.

2) Přijímání challenges a tvorba vlastních

Matt a jeho tanečníci se také nebojí podílet se na všemožných „challenges“ (výzvách), ať už existujících nebo jím vytvořených. A právě tyto challenges mají velký potenciál zaujmout ostatní.

3) Spolupráce s populárními tanečníky i dalšími osobnostmi

V neposlední řadě Matt Steffanina ve svých videích často spolupracuje s dalšími populární tanečníky a tanečnicemi i dalšími zajímavými osobnostmi. Mezi ty patří například tanečnice Chachi Gonzales a Dytto, tanečník a hudebník Josh Killacky nebo mladá hadí žena Sofie Dossi.

Matta Steffanina a hvězdy showbusinessu

Mattův talent, kreativita a úspěch na YouTube a Instagramu mu vynesly spolupráci s mnoha světoznámými osobnostmi. S kým Matt Steffanina spolupracoval na tanečních videích, choreografiích a dalších projektech?

  • Jason Derulo
  • Chris Brown
  • Snoop Dogg
  • Wiz Khalifa
  • Busta Rhymes
  • Tyga

Kromě toho Mattovi zkušenosti sahají i do celé řady tanečních pořadů a soutěží, jako je například So You Think You Can Dance.

Jeho největší vášní však zůstává výuka tance a předávání svých tanečních zkušeností dál. Není divu, že Matt Steffanina toto shledává tím nejvíce naplňujícím aspektem své kariéry. Pod jeho vedením totiž vzkvétá celá řada nadějných tanečníků, jako je například Bailey Sok nebo Kaycee Rice.

Proč mu někteří nemohou přijít na jméno?

Především undergroundová část taneční komunity Matta příliš neuznává. Je to asi logické, Matt Steffanina patří totiž mezi ty nejkomerčnější tanečníky, které můžete na streetdancové scéně potkat. Občas nerespektuje hiphopovou kulturu a občas dělá věci, které jsou daleko za hranicí pouličního tance. Na internetu se neustále vedou diskuze, jaký taneční styl Matt Steffanina vlastně tancuje. Někdy bychom jej mohli označit jako MTV Dance, pravdou však je, že jeho styl je někdy těžké identifikovat.

I to je ale esencí jeho úspěchu. Chce totiž oslovit širší publikum než jen tanečníky Street Dance. A daří se mu to velmi dobře. Navíc pokud se proklikáte jeho videi, určitě zjistíte, že bez problémů zatancuje i to, za co by se nestyděli ani undergroundoví tanečníci.

Tancujte jako Matt

Chcete tancovat podobně jako Matt Steffanina, točit taneční videa a třeba se s nim i prezentovat na sociálních sítích? My vás naučíme pouliční taneční styly jako Hip Hop, House Dance, Popping, Locking, Dancehall, ale i MTV Dance, a to buď na našich tanečních kurzech v Olomouci na tanečních lekcích online.

S našimi tanečníky také natáčíme videa, které prezentujeme na YouTube nebo Instagramu. Přidejte se k #331family a uvidíte, že vás tanec bude bavit. Protože i to je hlavní předpoklad Mattova úspěchu. Kdyby jej tanec nebavil, nikdy by nedosáhnul současných úspěchů.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články