Hudební videoklipy roku 2020: Písničky, ve kterých uvidíte nejlepší tanec

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 2 března, 2021 .

5 tipů na písničky, ke kterým byly natočeny v roce 2020 nejlepší taneční videoklipy. Podívejte se, jak se hudba a tanec skvěle doplňují.

Najděte si v předvánočním shonu čas podívat se na nejlepší hudební videoklipy roku 2020, ve kterých není tanec jen doplněk. Tanečníci a taneční choreografie v nich totiž hrají poměrně zásadní roli.

Nejlepší videoklipy roku 2020, ve kterých se snoubí hudba a tanec

Hudba a tanec k sobě patří stejně tak jako tanečníci k hudebním videoklipům. Hudební videa už si často bez tanečního doprovodu téměř nedokážeme představit. Tanec klipům dodává ten správný šmrnc, který nás nutí vstát ze židle a tančit s nimi.

Za choreografiemi mnoha známých hudebních videoklipů stojí profesionální choreografové. V dnešním článku se podíváme na známé i méně známe interprety a jejich hudební videa protnutá tancem. Jaké jsou nejlepší hudební videoklipy roku 2020, ve kterých se snoubí hudba a tanec?

Jason Derulo – Take You Dancing

To, že se Jason Derulo umí hýbat, všichni dobře víme. Ve svých klipech se často nespoléhá jen na své tanečníky, ale sám rád ukáže, co dovede na tanečním parketu. Tento zpěvák se proslavil svými hity Whatcha Say nebo Ridin‘ Solo, a to již více než před deseti lety.

Nyní se klipy Jasona Derula pyšní počty zhlédnutí v řádech stovek milionů – jeho klip Swalla má dokonce 1,5 miliardy zhlédnutí. Vedle hudebního klipu vypustil ke svému novému hitu Take You Dancing také následující oficiální taneční video. Na jeho účet se nechal slyšet, že si chtěl zkrátka jen pořádně zatančit se svými tanečníky.

Sia – Together

Sia je známá zpěvačka, kterou asi není třeba představovat. Známe ji především díky jejímu silně zabarvenému hlasu a černo-bílé paruce, kterou si kdysi zakrývala tvář. Její úspěšné songy jako Chandelier nebo Elastic Heart dobyly světové hitparády.

Sia ráda spolupracuje s mladou tanečnicí Maddie Ziegler, která se objevila i v tomto videoklipu. Diváci ji mohou znát i z americké reality show Dance Moms. Maddie se věnuje Contemporary Dance, cizí jí však není ani Jazz Dance nebo Balet. Brzy si zahraje i po boku Kate Hudson ve filmu Music, který režírovala sama Sia.

Christine and the Queens – La Vita Nuova

Christine and the Queens je umělecké jméno zpěvačky a tanečnice Héloïse Adélaïde Letissier. Ta se objevila například ve videoklipu Gone od Charli XCX. Na počátku své kariéry, která odstartovala před deseti lety, byla inspirována drag queens. To se odrazilo i v jejím uměleckém jménu.

Videoklip La Vita Nuova je téměř 14 minut dlouhý a kombinuje písně z nového alba této umělkyně. V klipu figuruje především moderní tanec prolnutý s baletem a jejími vlastními expresivními pohyby. Christine dříve studovala klasický balet, poté se věnovala contemporary a improvizaci. V klipu je jak taneční sólo zpěvačky, tak skupinové představení.

Missy Elliott – Cool Off

Tipy na nejlepší hudební videoklipy roku 2020, ve kterých se tancuje, bez Missy Elliott? Tak to by rozhodně nešlo. Tuto zpěvačku a raperku neznají jen všichni tanečníci Hip Hopu, ale přinejmenším také každý, kdo si oblíbil hudbu slavné taneční filmové série Step Up / Let´s Dance.

Hity jako Shake Your Pom Pom nebo Ching-A-Ling zazněly v Step Up 2: The Streets. V jejích videoklipech se pak pravidelně objevovala např. tehdy ještě mladičká tanečnice Alyson Stoner, kterou rovněž známe ze Step Up. V klipu Work It se Alyson objevila ve věku pouhých 9 let.

Na konci videoklipu Cool Off se objevuje zpěvačka Teyana Taylor, která radí mladé tanečnici, aby následovala své sny. Ta v poslední minutě klipu předvede skvělé sólo, které může být chápáno jako hold právě pro Alyson Stoner. Za choreografií klipu stojí Sean Bankhead, který pracoval např. s Beyoncé, Kehlani nebo Migos.

Ve videoklipu jsou tanečníci oblečeni v neonově barevných oblečcích a dodávají klipu pořádný šmrnc. Mezi tanečnicemi se objevují i Draya a MiamiB, které jsou znalkyněmi stylů bounce a twerk. Tančí zde i Comfort Fedoke, která si zahrála v mnoha tanečních filmech. Mezi ně patří např. Honey 2 nebo Step Up: All In.

Mr Eazi & Major Lazer feat. Nicki Minaj & K4mo – Oh My Gawd

Mezi nejlepší hudební videoklipy, které jsme zařadili do výběru pro rok 2020, jsme zařadili i song Oh My Gawd, který ocení tanečnice jamajského tanečního stylu Dancehall i milovníci afrických rytmů.

Mr Eazi je hvězdou afropopu. Tento nigerijský zpěvák často rád spolupracuje s dalšími umělci. Pro vznik tohoto hitu se spojil s Major Lazer a Nicki Minaj, které asi není třeba představovat. Novinkou pro mnohé však může být K4mo. Tento umělec z Nigérie ve své hudbě spojuje afrobeat, hip hop, trap, reggae a mnoho dalšího.

K hitu se Oh My Gawd najdete hned několik videoklipů. Za choreografií oficiálního tanečního videoklipu stojí Calvit Hodge, který spolupracuje s hvězdami jako je Rihanna, J Balvin nebo Camila Cabello.

Celé tři minuty naplněné propracovanou choreografií mají na starosti tanečnice skupiny Major LazerLazer Gyals. Patří mezi ně např. Sara Bivens, Helen Gedlu, Jaylene Mendoza nebo Andranita Smith-Shannon, které se objevily také v klipu Cold Water. Druhý taneční klip si vzala na starost choreografka Patience J a její tanečnice.

Nejlepší videoklipy roku 2020 jako inspirace

Rok 2020 je už sice za námi, je ale téměř jisté, že i v roce 2021 bude mnoho hudebních interpretů klást důraz na vizuální ztvárnění svých hitů. Dají si záležet na tom, aby jejich písničky doprovázely hudební videoklipy, ve kterých nebude tanec pouhým doplňkem, ale jedním ze základních kamenů.

Mnoho dětí se totiž k tanci dostane právě přes hudební videoklipy. Však se zeptejte, kolik dnešních dospělých tanečníků začalo navštěvovat taneční kurzy díky některému z hudebních videoklipů Michaela Jacksona. Bude jich více než dost.

Věříme, že i Jason Derulo, Sia nebo třeba Missy Elliott roztancují spoustu lidí před televizními obrazovkami nebo monitory počítačů. A pak už je jen kousek k tomu, aby rodiče malého tanečníka nebo tanečnice odeslaly přihlášku do některého z tanečních kroužků. Nebo sami sebe přihlásili do některého z tanečních kurzů. Ideálně samozřejmě do takového, který bude vášeň pro tanec dále rozvíjet.

V 331 Dance Studiu Olomouc organizujeme kroužky a kurzy pro všechny věkové kategorie. Zatancují si u nás děti už od tří let, na druhou stranu ale také dospělí ve věku přes 50 nebo 60 let. Stačí si vybrat z naší nabídky.

[fruitful_btn color=“primary“ size=“extra-large“ link=“https://www.331.cz/tanecni-kurzy“ ]VÍCE O TANEČNÍCH KURZECH V 331 DANCE STUDIU OLOMOUC[/fruitful_btn]

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články