20 listopadu, 2019

Taneční styl Hip Hop a taneční kroky, které znají i netanečníci

Tanec Hip Hop obsahuje spoustu prvků. My vám dnes ale představíme ty taneční kroky, které už určitě znáte. A to i když netancujete.

Taneční kroky, které znají všichni

Taneční kroky, které se spojují s tanečním stylem Hip Hop, znají samozřejmě především tanečníci, kteří se tomuto tanci věnují. Je jich opravdu mnoho a rozdělují se podle doby svého vzniku – na tzv. old school, middle school a new school. Samostatnou kapitolu pak tvoří taneční kroky relativně nového tanečního stylu Litefeet. Dnes se ale chceme věnovat něčemu jinému. Dnes vám chceme ukázat 7 tanečních kroků, které znají naprosto všichni, i netanečníci. Jako je to možné? Může za to YouTube, Facebook, Instagram, atd., prostě současná doba přející virálnímu šíření.

Víte, že na sociálních sítích můžete sledovat i 331 Dance Studio Olomouc? Nepřijdete tak o žádné novinky, taneční videa, fotky nebo zajímavosti z tanečního světa. Potvrďte sledování na následujících odkazech: YouTubeFacebookInstagram

Až si totiž dočtete dnešní článek, bude vám jasné jedno. K tomu, aby byl nějaké taneční krok úspěšný a dostal se i k lidem, kteří netancují, je potřeba video. Hudební video. Úspěšné hudební video, které se bude virálně šířit po sociálních sítích.

7 tanečních kroků, které znají i netanečníci

Následující seznam obsahuje 7 hiphopových tanečních kroků, které někdy někde viděl snad už každý. Možná je neumí pojmenovat, možná je neumí přesně zatancovat, ale zná je.

1) Running Man

Tento taneční krok proslavilo několik hudebních videoklipů. Poprvé se objevil v roce 1989 ve videoklipu Rhythm Nation od Janet Jackson, o rok později potom ve videoklipu The Power od Snap!. Právě díky této německé dvojici část tanečníků tento krok názývala právě Snap. O jeho popularitě ale svědčí, že jej ve svých choreografiích použili i MC Hammer, Bobby Brown, Milli Vanilli nebo Vanilla Ice.

2) Dougie

Historie tanečního kroku Dougie sahá do osmdesátých let minulého století, kdy jej poprvé použil rapper Doug E. Fresh (odtud pochází tedy i jeho název). Jeho současnou popularitu má však na svědomí C-Smoove a jeho skupina Cali Swag District. Ta totiž v dubnu roku 2010 vydala megahit Teach Me How To Dougie. Byl to první singl a zároveň největší hit této party.

3) Nae Nae

Jednoduchý houpavý prvek s typickou jednou rukou směřující vzhůru – to je Nae Nae. Tento tanec vznikl v 90. letech a byl inspirovaný sitcomem Martin, ve kterého hlavní roli ztvárnil Martin Lawrence. Ten je dle jednoho rozhovoru polichocen, že mohl stát u zrodu tohoto tanečního kroku. Do hudební podoby tento krok převedla v roce 2013 atlantská skupina We Are Toonz v singlu Drop That Nae Nae. O dva roky později je pak následoval rapper Silentó rovněž pocházející z Atlanty. Jeho singl se jmenuje Watch Me (Whip / Nae Nae) a v jeho videoklipu uvidíte nejen dva taneční prvky z názvu singlu, ale také spoustu dalších, o kterých rapuje.

4) Cat Daddy

Americká hiphopová skupina The Rej3ctz vydala v roce 2011 song s názvem Cat Daddy, který byl inspirovaný stejnojmenným tanečním krokem. Ve videoklipu tento krok předvádí známý tanečník a zpěvák Chris Brown (zmiňovali jsme se o něm třeba v přehledu tanečních videoklipů, které musíte vidět), který jej poprvé na veřejnosti zatancoval o rok dříve na 10. výročí hiphopové show 106 & Park.

5) Harlem Shake

Albee – tak zní původní název tanečního prvku z roku 1991 s názvem Harlem Shake. Poprvé jej totiž zatancoval tanečník jménem Al B., obyvatel známé newyorské čtvrti Harlem. I tento tanec se proslavil díky videoklipu, i když až o deset let později. V roce 2011 totiž Bad Boys v čele s P. Diddym natočili videoklip k singlu Let´s Get It od dalšího rezidenta Harlemu, rappera G. Dep.

6) Chicken Noodle Soup

Z Harlemu pochází i další taneční krok Chicken Noodle Soup, který charakterizuje přehnané šoupání nohama do stran a kývání rukou. Působí směšně (což je záměr), díky čemuž má tento tanec i hodně kritiků. Proslavil jej stejnojmenný videoklip z roku 2006 od Dj Webstara pocházejícího … ano správně, z Harlemu. Byl tak úspěšný, že jeden jeho remix má na svědomí i Rihanna.

7) Crip Walk

Crip Walk, zkráceně C-Walk, je tanec, který vytvořili v 70. letech členové afroamerického gangu Crips v Los Angeles. Šlo o jeden z největších (cca 35000 členů) a nejnásilnějších pouličních gangů v USA, přesto je Crip Walk (asi jedinou) světlou stránku soupeření mezi gangy Crips a Bloods. Díky tanci totiž dokázali svou rivalitu převést do světa zábavy a tento tanec (jde o pohyb nohou klasicky na hláskování C-R-I-P) rozšířit do zbytku světa. Proslavit jej pomohl především videoklip Get Your Walk On, který má na svědomí detroitský rapper Xzibit.

Naučte se i další taneční kroky

Nejen těchto sedm, ale mnohem více tanečních kroků vás může naučit třeba 331 Dance Studio Olomouc. Kromě tanečního stylu Hip Hop si můžete vyzkoušet i další styly, které zařazujeme pod Street Dance (pouliční tanec). House Dance, Dancehall, Popping, Locking – všechny tyto taneční styly mají své specifické taneční kroky, které vyučujeme. Stačí si vybrat taneční kroužek pro děti nebo taneční kurz pro dospělé.

[fruitful_btn color=“primary“ size=“extra-large“ link=“https://www.331.cz/tanecni-kurzy“ ]VÍCE O TANEČNÍCH KURZECH V 331 DANCE STUDIU OLOMOUC[/fruitful_btn]

Pokud na taneční lekce z jakýchkoliv důvodů nemůžete docházet osobně nebo si chcete informace z tréninků doplnit, vyzkoušejte náš nový projekt Tanec-Online. V rámci něj zveřejňujeme výuková videa, tzv. tutorialy, k jednotlivým tanečníkům krokům, vždy se navíc dozvíte i něco jejich původu a historii.

Tanec-Online | 331 Dance Studio Olomouc

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, věnujeme se Street Dance (pouličnímu tanci) a Contemporary Dance (současnému tanci). Organizujeme taneční kroužky pro děti i taneční kurzy pro dospělé. Tanec nás opravdu baví, takže o něm i rádi píšeme na našem tanečním blogu.

Rubrika: 

Diskuze k článku

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Podobné články

Zajímá vás tanec? 331 Dance Studio Olomouc vám pomůže!

Chci se naučit tancovat

Přidejte se k nám buď přímo v Olomouci nebo prostřednictvím tanečních kurzů online kdekoliv v České republice.

Chci se v tancování vzdělávat

Posuňte svou taneční osobnost na vyšší úroveň. Studujte historii tance, taneční styly, seznamte se s tanečními osobnostmi. 

Chci tanec vyučovat

Sdílejte své nadšení pro tanec s ostatními

a staňte se tanečním lektorem nebo taneční lektorkou. 

Chci taneční vystoupení

Objednejte si na svou akci taneční vystoupení nebo si nechte připravit choreografii podle vašich představ.

>