O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Kluci a tanec, jde to vůbec dohromady? Proč se jich tolik stydí tancovat? I o tom je rozhovor s tanečníkem měsíce dubna Honzou.

Honza z dospěláckého týmu Warriorz se stal čtvrtým letošním oceněným v 331 Dance Studiu Olomouc, tedy Tanečníkem měsíce dubna 2018. I jemu jsme samozřejmě při této příležitosti položili pár otázek.

Honza: 331 – to je super parta lidí, co nezkazí žádnou srandu

Gratulujeme k zisku titulu Tanečníka měsíce dubna. Ptáme se každého, takže i tebe … Proč myslíš, že jsi toto ocenění získal?

Děkuji, děkuji. Čas letí jako blázen a ani v 331 Dance Studiu Olomouc tomu není jinak. Ani jsem se pořádně neotočil a nějaký rok už tu jsem. Proto doufám, že moje snaha, čas a píle vedly k tomu, abych si toto ocenění zasloužil.

Kdy a jak ses tedy k tancovaní dostal?

Kdy? To vím na měsíc přesně – únor 2016. A jak? Jednu dobu jsem bydlel v Olomouci a honila se mi hlavou myšlenka, čemu věnovat svůj volný čas … Tancování mě vždy bavilo, takže chvilka brouzdaní na internetu a následně pak kus odvahy stačily k tomu, abych si to kráčel na svou první lekci do studia.

Diváci 331 Dance Show se dozvěděli, že tě na tancování baví děvčata. Můžeš to nějak rozvést? :-)

Na 331 Dance Show to byla taková rychlá spontánní odpověď a zároveň něco pro zasmání. Dál bych to už asi nerozváděl, kluci pochopí :-)

Dobře. Je tedy kromě holek ještě něco, proč tancuješ?

Tancuju, protože mě to baví. Je tu super parta lidí, co nezkazí žádnou srandu. Zároveň je pro mě tanec popracovní relax a taky pumpa adrenalinu na soutěžích.

Ale všeobecně tancuje docela málo kluků. Proč myslíš, že to tak je?

Podle mého názoru se hodně kluků stydí. Nebudeme si nic nalhávat, je to prostě něco jiného než hrát fotbal a dávat branky nebo při basketu trefovat koš. I já jsem se lámal, jestli to zkusit, takže vlastně kluky tak nějak chápu. Nejdůležitější ale je, že toho nelituju. Chce to prostě překonat ten počáteční strach, který je asi u kluků větší než u holek.

V letošní taneční sezoně jsi byl soucástí tymu Warriorz, se kterým jste objeli poměrně dost soutěží. Na které se ti líbilo nejvíc a proč?

Asi to vyhrává soutěž Dance Evolution v Přerově – dobré zázemí a super atmoška, o kterou přeci jde.

Jak náročné bylo připravit choreografii Do gala?

Myslím, že choroška Do gala šla skoro sama. Náročné pasáže určitě má, ale není to nic, s čím bychom si neporadili. Všechny nás trošku při trénovaní zabolela hlava, nebudu lhát, ale myslím si, že za ten výsledek to určitě stálo.

A co se ti na choreografiích všeobecně nejvíc líbí?

Líbí se mi, když má choreografie své téma a když se ve Street Dance kombinuje více tanečních stylů.

Sleduješ taneční dění i kromě svých vlatních treninků?

Abych se přiznal, tak dění v tanečním světě moc nesleduji. Je to ostuda, já vím. Nemám ani žádný konkrétní taneční vzor, prostě se jen snažím každým krokem zlepšovat.

A ve kterém tanečním stylu bys ses tedy chtěl v budoucnu zlepšit?

Celkem jsem se zhlédl v Hip Hopu. Jestli mi jde, to nemůžu tvrdit, ale baví mě. Tak proč tomu nevěnovat trochu více času?

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších nejen tanečních úspěchů.

Tanečník měsíce dubna 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc: Honza z tanečního týmu Streetdance Adults Warriorz
Přečtěte si i rozhovory s dalšími tanečníky měsíce:

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články