Úvod » Taneční blog 331 Dance Studia Olomouc » Profily a rozhovory » Tanečnice měsíce října Katka: Když odcházím z lekce Contemporary, chce se mi lítat
Profily a rozhovory

Tanečnice měsíce října Katka: Když odcházím z lekce Contemporary, chce se mi lítat

Titulem Tanečník měsíce října 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc se může pyšnit Katka z kurzu Contemporary Basic. Gratulujeme!

Katka je poměrně dost zaměstnaná, proto zachytit ji na kus řeči nebylo vůbec jednoduché. Ale povedlo se :-) Dnes vám tedy přinášíme rozhovor s tanečnicí měsíce října 2017 Katkou, která navštěvuje taneční kurz moderního tance pro začátečníky Contemporary Basic.

Pokud byste měli zájem si nejen s Katkou v tomto kurzu zatancovat, máte možnost. Právě teď totiž probíhá zápis na II. pololetí taneční sezóny 2017/2018.

Taneční kurz CONTEMPORARY BASIC | úterý 19:15 – 20:15 | sál FIT, tř. Svornosti 57, Olomouc

V Contemporary Basic si přijde na své každý, kdo má rád moderní tanec

Katko, jak dlouho tancuješ a jak ses k tancování vlastně dostala?

Tancuji poměrně dlouho, ale aktivně jsem tančila mezi 14 – 18 rokem, kdy jsem chodila do taneční školy Hubený v Prostějově. Tančili jsme Street Dance a jezdili po soutěžích. Poté jsem toho nechala a věnovala se jiným věcem. Zpět jsem se k tanci dostala až letos od září díky kurzu Contemporary Basic v 331 Dance Studiu Olomouc. Tančím si ale tak nějak průběžně jak se mi chce a kdekoliv :-)

Ne všichni čtenáři našeho blogu kurz Contemporary Basic znají. Můžeš jim jej trochu popsat?

Je to začátečnický kurz. Naše lektorka Barbora Březíková je skvělá a snaží se z nás dostat maximum. Každý, kdo má rád moderní tanec, by si v kurzu přišel na své. Libí se mi, že žádná hodina není stejná. Učíme se flexibilitě a kontrole pohybů, jsou v tom i prvky baletu. Každou druhou hodinu navíc děláme jinou choreografii. Odcházím z lekce a chce se mi lítat … co dodat :-)

Co tě na lekcích nejvíc baví?

Je to bezpečný prostor, kde se můžu vyblbnout. Protáhnu tělo a udělám něco pro sebe. Naučím se nové taneční prvky. Pro mne je to dostatečné uspokojení.

Sleduješ tanec i jinak? Máš nějaké oblíbené tanečníky, taneční skupiny?

Moc ráda tančím. Ale musím se přiznat, že kromě navštěvování kurzu Contemporary Basic tanec jinak nesleduji. Chodím maximálně na balet do divadla :-) Aktivit mám více a ve spojení s prací a běžným životem už toho času prostě moc nezbývá.

Získala jsi titul Tanečník měsíce října 2017, gratulujeme! Proč myslíš, že jsi jej získala? Co by měli udělat ostatní, kteří by tento titul chtěli také získat?

Tato otázka je spíše na naši lektorku. Těžko říct, prý se snažím nebo co :-) Je to pro mě ale přirozené a baví mě to. Teď mě tak napadlo, jestli jsem ho nedostala, protože jsem nejstarší :-) … A co by měli ostatní dělat? Být sami sebou a užít si to? Nevím.

Co pro tebe všeobecně znamená tanec?

Tanec pro mne? Mnoho! … je jako život: je dobré ho mít naplánovaný, ale je třeba být připraven i improvizovat :-)

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho dalších, nejen tanečních, úspěchů!

Tanečník měsíce října 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Katka z tanečního kurzu Contemporary Basic

Nejčtennější články

Připravujeme