O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Posledním oceněným tanečníkem měsíce roku 2017 je Lukáš z juniorského týmu Groovz. Přečtěte si, jak se mu jako jedinému klukovi daří v týmu plném tanečnic nebo jaká bude letošní soutěžní choreografie juniorů.

I v roce 2018 bude pokračovat naše tradice, ve které každý měsíc oceňujeme jednoho tanečníka nebo tanečnici z 331 Dance Studia Olomouc. Ocenění Tanečník měsíce slouží jako poděkování za snahu, přístup k tréninkům, zlepšování se. Zároveň bychom byli rádi, aby tento titul byl i motivací nejen pro oceněného tanečníka, ale i pro všechny ostatní, na které toto ocenění třeba teprve čeká.

Ještě než zveřejníme jméno prvního letošního oceněného, dlužíme vám rozhovor s Lukášem z juniorského týmu Groovz, který titul Tanečník měsíce získal jako poslední oceněný v uplynulém roce . I přesto, že v juniorské věkové kategorii fungují v 331 Dance Studiu Olomouc hned tři taneční týmy, je Lukáš jediný kluk mezi juniory. I na to samozřejmě přišla řeč v našem rozhovoru :-)

Ahoj Luky. Všech tanečníků měsíce se na úvod ptáme, jak dlouho tancují, jak se k tancování vlastně dostali a co je na tom nejvíc baví. Jak jsi na tom ty?

Tančím druhým rokem a k tancování jsem se dostal přes Vendu Finsterle. Já jsem vždycky chtěl strašně moc tancovat, ale problém byl, kterou taneční skupinu nebo školu si vybrat. I kamarádka Mája mi řekla, že mam chodit do 331 Dance Studia Olomouc, že je to super „tancák“. Tak jsem se teda rozhodl jít právě sem a můžu říct, že je to to nejlepší, co jsem kdy udělal. Prostě jsem toho nikdy ani na chvíli nelitoval :-)

V 331 Dance Studiu Olomouc máme tři juniorského týmy, ale jenom jednoho kluka – tebe. Jaké to je? Máš se mezi holkama dobře? :-)

Všechny holky jsou fajn, mám se mezi něma dobře. A jaké to je? Musím říct, že mi nevadí, že jsem tam jedinej kluk. Holky jsou na mě hodný, baví se se mnou, nemůžu si stěžovat :-) Na každé lekci je strašně dobrá atmosféra i sranda.

A proč myslíš, že v tomhle věku se klukům do tancování moc nechce? Přece jenom v dětech kluci jsou, v dospělích taky, jen v juniorech jsi zatím jediný. Čím bys je nalákal? :-)

Já vůbec nevím, proč kluci tak málo tancují. Vždyť je to super! Kluci pojďte do toho :-)

Od letošní taneční sezóny jsi členem týmu Groovz. Jaký je rozdíl mezi tím tancovat v dětech a tancovat v juniorech?

Já osobně rozdíl moc nevidím. Dalo by se říct, že v Groovz máme oproti dětem těžší kroky a choreografii celkově, ale záleží, jak to komu přijde. Mně třeba nějaké kroky, co jsme se učili, nejdou, ale většinou zrovna v choreografii nejsou, takže jsem rád :-) V juniorech jsem se naučil několik nových věcí, ale řekl bych, že celkově těžší je to jen o trochu.

Můžeš už něco prozradit o choreografii, kterou pro letošní rok chystáte?

Tak choreografii letos budeme mít úplně dokonalou, máte se na co těšit :-) Nevím, co bych o ní měl říct, ale téma prozradím. Bude to Afrika.

Sleduješ taneční dění i mimo své vlastní tréninky? Máš nějaké taneční vzory?

Sleduju a zároveň se i učím, dívám se na různé taneční choreografie – naše, soupeřů i slavných tanečníků. Nějaký konkrétní taneční vzor ale zatím nemám.

Zkus jako Tanečník měsíce (mimochodem k zisku titulu gratulujeme!) dát tip ostatním, jak je možné toto ocenění získat. Čím myslíš, že sis ho zasloužil?

Určitě doporučím trénovat kroky i vazby doma a vůbec celkově se snažit. Člověk se musí zlepšovat. Takže neflákat se a když se učí nějaké nové kousky, tak se je snažit dělat co nejlépe :-)

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších úspěchů :-)

Tanečník měsíce prosince 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc: Lukáš z tanečního kurzu Streetdance Juniors

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články