O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Jaký byl rok 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc? Pojďte zavzpomínat na uplynulých 12 měsíců.

Přelom roku je ideální čas k bilancování, proto i letošní poslední článek na našem blogu věnujeme vzpomínkám na právě končící rok 2018. Na rok, ve kterém jsme poprvé vyjeli na taneční soutěže do vzdálenějších měst jako Brno a Praha. Na rok, ve kterém poprvé proběhlo více turnusů našeho příměstského letního tanečního táboru. Na rok, ve kterém byl o naši divadelní show takový zájem, že jsme museli zorganizovat dvě představení. Zveme vás na virtuální prohlídku rokem 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc

Taneční kurzy

V roce 2018 vznikly v 331 Dance Studiu Olomouc dva nové taneční týmy – dětský Streetdance Kids Lil´Monstas a juniorský Streetdance Juniors Catchaz. Představili jsme vám je v tomto článku. Tanečníky z obou týmů na jaře čekají první vystoupení a už se určitě moc těší :-)

Co se týče tanečních kurzů, tak se jinak nic zvláštního v roce 2018 neudálo. A to je vlastně asi dobře. Portfolio našich kurzů je poměrně ustálené, každý týden probíhají lekce celkem 17 tanečních kroužků i kurzů pro děti i dospělé.

Taneční soutěže

Počet soutěžních choreografií, které jsme vytvářeli, se v roce 2018 rozrostl na celkových 10. Stejný je i počet soutěží, které jsme navštívili. Celkem jsme 30x stáli na stupních vítězů, z toho jsme 9x brali zlaté medaile. Poprvé jsme však vyjeli sbírat zkušenosti do vzdálenějších a především větších měst. V Brně a Praze jsme se zúčastnili tanečních soutěží Right 2 Dance a Mistrovství CR Mia Festival, kam jsme si vybojovali postup s choreografiemi Vybarvi se!, Lost Inside, In Da Jungle, Jump & Fly a Do gala. Na Instagramu jsme se vás nedávno ptali, jaký je váš nejlepší taneční zážitek roku 2018, a právě soutěže v Brně a Praze jste zmiňovali nejčastěji. Kromě toho jsme se loni poprvé zúčastnili také soutěží Taneční skupina roku nebo Hot Dance.

Nejúspěšnější soutěží se stal Olomoucký talent, ze kterého jsme si odvezli 4 první místa. Pouze o jedno zlato méně jsme pak vybojovali na Šantovka Dance Contestu. Na obou soutěžích jsme tak zvítězili ve všech kategoriích, kterých jsme se zúčastnili (v případě Olomouckého talentu šlo o stejný výsledek druhý rok po sobě). Nejvíce ocenění jsme ale získali na Mia Festivalu, na stupních vítězů jsme tu stáli celkem 9x. Nejvíce soupeřů jsme zase porazili na brněnské soutěži Right 2 Dance, týmy Flavaz a Swaggaz byli lepší než 23 jiných tanečních skupin. A nakonec papírově nejhodnotnější jsou zisky titulů 2. vícemistrů ČR, které si vytancovaly dospělácké týmy Swaggaz a Warriorz v Praze.

Přehled choreografií roku 2018

 • Gangsta Kid – tým Mini Stars, choreografka Domča Švecová
 • Jako kočky a psi – tým Mini Monkeys, choreografka Verča Doupalová
 • Vybarvi se! – tým Lil´Gangstas, choreografka Tessa Lukášová
 • Around The World – tým Lil´Heroes, choreografka Kej Foltýnová
 • 4 sezóny – tým Contemporary Kids, choreografka Bára Březíková
 • Lost Inside – tým Flavaz, choreograf Dejv Zapletal
 • In Da Jungle – tým Groovz, choreografka Tessa Lukášová
 • H2O – tým Steppaz, choreograf Dejv Zapletal
 • Jump & Fly – tým Swaggaz, choreograf Dejv Zapletal
 • Do gala – tým Warriorz, choreografka Tessa Lukášová
Podrobnější informace o soutěžní sezóně 2018:
Soutěžní sezóna 2018 řečí čísel

Taneční vystoupení

Zimní měsíce si především holky z týmu Swaggaz zpestřují speciální Ladies Dance Show. Představily se např. na plesech v Loučanech, Bohuňovicích, Přerově, na party ve Šternberku nebo tento měsíc na dvou akcích v Olomouci. Dětský tým Lil´Gangstas si zase zatancoval v rámci programu Bezpečná cesta do školy, lektorka a choreografka kurzů moderního tance Bára Březíková svou sólovou show ukázala divákům na Dance Festivalu ve Zlíně nebo na plese v Loučanech.

A kompletně všechny týmy 331 Dance Studia Olomouc se sešly na 331 Dance Show v Divadle na Šantovce. Ta byla stejně jako v loňském roce naprosto vyprodaná – a ne jednou. Vzhledem k velkému zájmu jsme museli přidat další představení.

Taneční workshopy

Pravidelně na podzim pořádáme také několik speciálních víkendových workshopů. Letos padla volba na Hip Hop, House Dance a Contemporary Dance. Vyučovali u nás lektoři Terka Novosadová z Prahy, Tomáš Fero z Brna, Katka Sun Janotová ze Vsetína a také „domácí“ Bára Březíková.

Kromě toho naši lektoři navštívili poměrně velké množství workshopů po celé ČR i v zahraničí, na kterých se vzdělávali od předních lektorů z různých koutů světa, např. z USA, Japonska, Jamajky, Brazílie, Francie, Belgie nebo Polska.

Taneční tábory

Přestože v letních měsících neprobíhají pravidelné lekce, měli jsme tentokrát opravdu napilno. Pro velký zájem totiž proběhl náš příměstský taneční tábor 331 Dance Summer hned ve dvou turnusech. Děti ve věku 7-14 let z našich tanečních kroužků, ale také spousta dětí, které třeba ještě nikdy předtím netancovaly, se seznamovaly, příp. zdokonalovaly v tanečních stylech jako Hip hop, House Dance nebo MTV Dance. Mimochodem na připravovaný příměstský taneční tábor 331 Dance Summer 2019 je možné se již teď přihlásit. [VÍCE INFORMACÍ]

Byli jsme samozřejmě také na letním soustředění, které vždy v druhé polovině srpna organizujeme pro tanečníky z juniorských a dospěláckých týmů. Předat své taneční zkušenosti nám přijeli např. Fifa (Beat Up, Funky Beat) nebo Lina (Gyals Unity). Kromě toho v létě proběhly dva speciální letní open classy zaměřené na taneční styl Dancehall a holky z týmu Flavaz natočily společně s lektorkou Kej video v rámci #levelupchallenge, kterou vyhlásila zpěvačka Ciara.

Pokud zmiňujeme letní aktivity, určitě nesmíme zapomenout ani na to, že jsme začátkem září již potřetí zorganizovali taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Ta proběhla ve dvou dnech v kategoriích Choreografie dětí do 11 let, Choreografie juniorů do 15 let, Choreografie dospělých od 16 let, Hip Hop Battle dětí a juniorů do 15 let a Hip Hop Battle dospělých od 16 let.

Podrobnější článek o našich letních aktivitách 2018:
Jaké bylo léto 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc?

Statistika nuda je

Pro ty z vás, kteří mají rádi čísla, jsme vypočítali, že v roce 2018:

 • proběhlo 595 pravidelných tanečních lekcí
 • na trénincích (vč. soustředění a workshopů) jsme spolu strávili cca 1100 hodin, tj. skoro 46 dnů
 • v 331 Dance Studiu Olomouc vyučovalo 21 lektorů a instruktorů
 • některé z našich tanečních vystoupení (soutěžních i nesoutěžních) jste mohli vidět celkem 87x
 • nejúspěšnějším soutěžním týmem byl Swaggaz (7x medailové umístění)
 • nejvíce prvních míst na soutěžích kromě Swaggaz vybojovali také Lil´Gangstas
 • nejvíce soupeřů na jedné soutěži porazil tým Flavaz
 • nejlepší průměrné umístění na soutěžích má tým Mini Monkeys (nikdy neskončil hůř než druhý)
 • každý soutěžní tým stál alespoň 1x na stupních vítězů
 • na našem YouTube jsme zveřejnili 84 nových videí
 • nejoblíbenějším videem byla choreografie týmu Swaggaz Jump & Fly z Mia Festivalu [VIDEO]

Přehled nejlepších videí roku 2018 zveřejníme v samostatném článku.

Poslední slova roku 2018

Protože další článek na našem blogu zveřejníme až v roce 2019, rádi bychom vám tímto způsobem poděkovali za přízeň v uplynulém roce. A je úplně jedno, jestli si tyto řádky čte tanečník 331 Dance Studia Olomouc, jeho rodič nebo náhodný čtenář našeho blogu. Děkujeme, že jste tu s námi, děkujeme za veškerou zpětnou vazbu, kterou nám dáváte a která nás nabíjí energií.

Speciální poděkování posíláme taky všem lektorům a instruktorům, kteří strávili spoustu hodin nejen na lekcích, ale také přípravou na ně, vymýšlením choreografií, témat, hudebních mixů, atd. Děkujeme všem, kteří s námi v uplynulém roce jakýmkoliv způsobem spolupracovali a těšíme se na spolupráci v roce příštím.

Ať je rok 2019 plný úsměvů, radosti a tance. Je jedno, jestli jej strávíte na tanečním parketě nebo koukáním na něj. Budeme se snažit, aby vás tancování bavilo, ať stojíte na kterékoliv straně.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články