O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 ledna, 2021 .

Jaký byl rok 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc? Často se vzpomíná na choreografie Harley Quinn nebo Transformers 2k17. Událo se toho však mnohem víc. Zveme vás na virtuální procházku uplynulými 12 měsíci.

9 tanečních soutěží, 16 medailových umístění, první divadelní show, letní taneční tábor, letní soustředění, organizace dvoudenní taneční soutěže, organizace tanečních workshopů, vznik dvou nových tanečních týmů, nové webové stránky. Tak to je ve zkratce rok 2017 v 331 Dance Studiu Olomouc. Pojďme se na něj ale podívat trochu podrobněji.

Taneční kurzy

Nabídka tanečních kurzů v 331 Dance Studiu Olomouc se již ustálila, proto jsme se v uplynulém roce žádných větších změn nedočkali. Těmi největšími tak byl vznik dvou nových tanečních týmů, a to Steppaz v juniorské a Warriorz v hlavní věkové kategorii. Spíše kosmetickými změnami pak bylo přejmenování kurzů Fun Dance na Streetdance Seniors, Flexi na Contemporary Adults.

Taneční soutěže

V roce 2017 jsme se zúčastnili celkem 9 tanečních soutěží. V březnu to byl Festival tanečního mládí v Zábřehu, v dubnu regionální kolo Czech Dance Tour v Havířově a Tancer Cup ve Zlíně. Jako každý rok jsme měli nejvíce napilno v květnu, kdy proběhly soutěže Mia Festival a Olomoucký talent v Olomouci, Motion & Emotions v Uničově, O erb města Litovle v Litovli a Dance Evolution v Přerově. V září jsme se pak zúčastnili taneční soutěže, jejíž druhý ročník jsme sami organizovali, a to Šantovka Dance Contestu.

Na těchto devíti soutěžích jsme získali celkem 16 medailových umístění. Nejúspěšnější byla v tomto ohledu soutěž Olomoucký talent, na které jsme vybojovali 1. místo v kategoriích mini (choreografie 33 a jedno strašidlo), děti (choreografie NBA), junioři (choreografie Harley Quinn) i dospělí (choreografie Transformers 2k17). Poslední jmenovaná choreografie dospělých získala zlato i na soutěžích Dance Evolution v Přerově a Šantovka Dance Contest v Olomouci.

Přehled všech choreografií roku 2017

33 a jedno strašidlo (tým Mini Stars, choreografka Domča Švecová)
Party Monkeys (tým Mini Monkeys, choreografka Verča Doupalová)
NBA (tým Lil´Gangstas, choreografka Tessa Lukášová)
UUU-AAA (tým Lil´Heroes, choreografka Tessa Lukášová)
Andělé (tým Contemporary Kids, choreografka Bára Březíková)
Harley Quinn (tým Flavaz, choreografka Dejv Zapletal)
Phone Call (tým Groovz, choreografka Tessa Lukášová)
Transformers 2k17 (tým Swaggaz, choreograf Dejv Zapletal)

Zapomenout nesmíme ani na choreografii Company, kterou tým Swaggaz postavil speciálně pro Mia Festival.

Taneční vystoupení

Vidět tancovat jste nás ale mohli i na jiných akcích. Třeba na valentýnské party v olomouckém aquaparku, na Dance Festivalu Zlín, na oslavě narozenin obchodního centra Olomouc City, atd. To největší vystoupení ale proběhlo 10. června v Divadle na Šantovce. Právě tam jsme totiž organizovali naše první divadelní představení pod názvem 331 Dance Show. Akce byla beznadějně vyprodaná a sklidila velký úspěch. Navštívit ji budete moci i v roce 2018, konkrétně 9. června.

Naše akce

V létě jsme zorganizovali již tradiční příměstský taneční tábor 331 Dance Summer, který je určený dětem ve věku 7-14 let. Konec letních prázdnin pak patřil soustředění juniorské a dospělácké věkové kategorie, které letos proběhlo ve Frenštátu pod Radhoštěm. O pouhý týden později jsme v Galerii Šantovka pořádali taneční soutěž Šantovka Dance Contest. Ta byla letos poprvé dvoudenní, kromě soutěže choreografií proběhl také Hip Hop battle 1×1.

Na podzim byl čas i na dva víkendové workshopy. V říjnu proběhly v rámci Contemporary Workshopu lekce baletu, modern dance a safety release s naší lektorkou Bárou a hostující Eliškou Holčapkovou, v listopadu nás pak čekal Dancehall Workshop s Linou.

Internetová nej v roce 2017

V červnu letošního roku jsme spustili také nový web (ten, na který právě koukáte) a oficiální barvou 331 Dance Studia Olomouc se stala modrá. Na náš blog za uplynulý rok přibylo celkem 37 nových článků, tady je přehled těch, které vás nejvíce zaujaly. Zajímavé je, že jedním z nejčtennějších článků letošního roku byl příspěvek z roku 2015 :-)

1) Summer hity 2017: Jaké hudební pecky poletí letos v létě?
2) Jaké používat boty na Street Dance
3) 15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy
4) Taneční sezóna 2017/2018 začíná. Co všechno potřebujete vědět?
5) Hip Hop 2015: Vybrali jsme 5 nejlepších songů

Zajímavé jsou ale i další statistiky. Víte, které týmy jste si na našem webu nejvíce prohlíželi? Nebo přihlášky do kterých kurzů byly na našem webu nejvíce navštěvované? A informace o kterých tanečních stylech jste zjišťovali nejvíce?

Přehled nejnavštěvovanějších přihlášek do tanečních kurzů

1) Streetdance Juniors
2) Streetdance Styles
3) Streetdance Mini
4) Contemporary Adults
5) Streetdance Adults

Přehled nejnavštěvovanějších tanečních týmů

1) Groovz
2) Mini Monkeys
3) Lil´Heroes
4) Flavaz
5) Mini Stars

Přehled nejnavštěvovanějších tanečních stylů

1) Contemporary Dance
2) Hip Hop
3) House Dance
4) Dancehall
5) MTV Dance

YouTube ovládla Harley Quinn

Na náš YouTube kanál letos přibylo celkem 65 videí ze soutěží, workshopů, pravidelných lekcí, ale i různé sestřihy. Sledovanost ale jednoznačně ovládl juniorský tým Flavaz. Jejich choreografie Harley Quinn se mezi šesti nejsledovanějšími videi roku 2017 objevuje hned čtyřikrát (vystoupení na Tancer Cupu, Motion & Emotions, Dance Evolution a Mia Festivalu). Nejúspěšnější nesoutěžní video z uplynulého roku je choreografie She Bad Bad z letního soustředění.

1) Harley Quinn | Tancer Cup 2017

2) Transformers 2k17 | FTM Zábřeh 2017

3) Harley Quinn | Motion & Emotions 2017

4) Phone Call | Mia Festival 2017

5) Harley Quinn | Dance Evolution 2017

Závěrem …

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří s námi uplynulý rok prožili. Všem, kteří s námi tancovali, i všem, kteří nám fandili nebo jakýmkoliv jiným způsobem pomáhali. Jenom díky vám máme z uplynulého roku spoustu skvělých tanečních zážitků. Děkujeme!

Do roku 2018 vám přejeme spoustu skvělých tanečních zážitků, ale samozřejmě i mnoho dalších radostí.

Děkujeme všem, kteří u toho byli v roce 2017 s námi

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články