Připravuje se nový český film o baletu Láska na špičkách

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 17 ledna, 2021 .

Začal se natáčet nový český celovečerní film o baletu, romantická komedie Láska na špičkách. Kdy si zajdeme do kina a na co se můžeme těšit?

Uběhlo jen pár dnů od premiéry filmu Uprooted: The Journey of Jazz Dance, který se věnuje jazzovému tanci, a už tu máme pro vás další taneční film. Tentokrát se sice teprve začal natáčet, ale je to český film, který pojednává o baletu. Jmenovat se bude Láska na špičkách a my vám prozradíme, co se o tomto nově vznikajícím filmu už ví …

O čem bude Láska na špičkách?

Romantická komedie Láska na špičkách se bude odehrávat v malém městě na Broumovsku. Dramatická krajina koresponduje s náladami hlavní hrdinky Terezy (36), což je bývalá primabalerína Národního divadla. Ta po úrazu musela ukončit svou kariéru profesionální tanečnice a přestěhovala se s manželem Petrem a sedmiletou dcerou Maruškou na opuštěný mlýn, který zdědila po babičce.

Snaží se jej zrekonstruovat a zajistit tak své rodině nový útulný domov. Její finanční prostředky jsou ale omezené, a tak si přivydělává vedením tanečního kroužku v místní škole. Učí životem unavené ženy dávno zapomenutým tanečním pohybům a jejich dcerky základům tanečního stylu balet.

Její manžel Petr ale na venkově šťastný není, mnohem raději by svou kariéru rozvíjel v Praze. Manželství tedy prochází krizí. Nejistá existence a viditelná omezenost některých obyvatel malého městečka dává Tereze pořádně zabrat. Náladu ji zvedají tedy především malé a roztomilé tanečnice, kterým se věnuje i přesto, že mají do dokonalosti zatím hodně daleko. Jenže jednou v noci začne mlýn hořet, Petr své ženě oznámí, že se stěhuje do Prahy a navíc ředitel školy chce baletní kroužek zrušit. Přežije tohle všechno Tereza ve zdraví?

V roli primabaleríny Vica Kerekes

V hlavní roli primabaleríny se představí slovenská herečka Vica Kerekes (nar. 1981). Čeští diváci ji zaznamenali v komedii Nestyda v roli milenky Jiřího Macháčka v Hřebejkově adaptaci bestselleru Michala Viewegha Povídky o manželství a sexu.

Nejznámější je v Česku ale díky hlavní ženské roli sexy krásky Šarloty v komedii Jiřího Vejdělka Muži v naději, kde opět hraje po boku Macháčka a také Bolka Polívky. Ve válečném dramatu 7 dní hříchu byl jejím partnerem Ondřej Vetchý a ve filmu Křídla Vánoc hraje lásku Richarda Krajča.

Romantickou komedii Láska na špičkách natáčí režisér Petr Zahrádka, který se pohybuje se zejména v TV prostředí, režíroval řadu televizních seriálů a cyklů – např. Letiště, Soukromé pasti, Základka nebo Nevinné lži. Scénář k filmu napsala Adéla Kroupová. Film se bude natáčet v průběhu léta 2020, poslední scény chce filmový štáb pořídit v květnu 2021. Oficiální premiéra je pak naplánovaná na 14. října 2021.

Kromě Vicy Kerekes se ve filmu Láska na špičkách objeví také Ondřej Veselý, Valentýna Bečková, Jakub Kohák, Jitka Schneiderová, Linda Rybová, Pavel Nový, Jana Paulová nebo Bohumil Klepl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Nejlepší taneční filmy na Netflixu
Láska na špičkách | 331 Dance Studio Olomouc
Láska na špičkách | foto: Kinobox

Jak moc o baletu film bude?

Otázka, která jako první napadne všechny tanečníky. Jak moc film Láska na špičkách bude o baletu? Na kolik tanečních scén se můžeme těšit? Jakou budou mít kvalitu? Na všechny tyto otázky dostaneme odpověď v říjnu 2021, do té doby si tedy musíme počkat. Možná budeme příjemně překvapeni, ale zcela upřímně – příliš počítat se s tím nedá.

Láska na špičkách se sice veřejnosti prezentuje jako film o baletu, ve skutečnosti jde ale o typickou českou romantickou komedii, která je pouze zasazena do prostředí tanečního kroužku, který vede bývalá primabaleríny Národního divadla. I přesto to ale může být pro tanečníky důvod, proč do kina po dlouhé době zajít.

Na taneční kroužek podobný tomu ve filmu Láska na špičkách můžete své dítě přihlásit i v Olomouci. V 331 Dance Studiu Olomouc totiž organizujeme kroužky současného tance pro děti, teeenagery i dospělé, ve kterých si tanečníci a tanečnice vyzkouší nejen Contemporary Dance, ale také Modern Dance, Jazz Dance, Lyrical Dance a samozřejmě i Balet.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Témata: 

Tipy na podobné články