O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Jaký byl rok 2019 v 331 Dance Studiu Olomouc? Pojďme se na něj podívat v následujících řádcích …

Poslední dny roku 2019 jsou tady a s nimi i čas rekapitulování a bilancování. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak byl ten uplynulý rok pro 331 Dance Studio Olomouc. Jak už název článku napovídá, byl to úspěšný rok, velmi úspěšný. Dařilo se především juniorskému týmu Flavaz, který zažil téměř neuvěřitelnou soutěžní sezónu. I další věci ale stojí za zmínku. Jste připraveni? Zveme vás na rekapitulaci roku 2019 v 331 Dance Studiu Olomouc

Taneční kurzy

V uplynulém roce jsme upravili nabídku tanečních kurzů moderního tance (Contemporary Dance) tak, aby více kopírovala rozdělení, které již několik let funguje ve Street Dance. Vedle týmu Contemporary Kids pro děti ve věku 8-11 let vznikl tým Contemporary Juniors pro děti ve věku 12-15 let. Tým dospělých tanečníků ve věku 16+ let jsme pak přejmenovali na Contemporary Adults.

Vše ostatní zůstalo při starém, nabídka našich tanečních kurzů je již delší dobu ustálená, a tak není důvod něco dalšího měnit. Během roku 2019 proběhlo v 331 Dance Studiu Olomouc 613 pravidelných lekcí a pochopitelně také několik mimořádných. První tři měsíce roku patřily víkendovým tréninkům, na kterých jednotlivé týmy připravovaly své soutěžní choreografie.

Taneční soutěže

V roce 2019 jsme se zúčastnili 13 tanečních soutěží s celkem 12 choreografiemi. To znamená o dvě choreografie a čtyři taneční soutěže více než v roce 2018. Poprvé jsme zavítali do Bystřice pod Hostýnem, České Třebové nebo Hradce Králové. Celkem 27x se některý z našich týmů postavil na stupně vítězů. To je velmi podobný výsledek jako v roce 2018 (26x), velký rozdíl je však v počtu získaných zlatých medailí. Jejich počet jsme totiž zdvojnásobili.

Dařilo se především juniorskému týmu Flavaz s choreografií Kult. Ten během třech jarních měsíců roku 2019 získal 7 zlatých medailí i titul Mistrů České republiky. Sám o sobě porazil 69 tanečních skupin. Choreografie Kult se tak stala nejúspěšnější choreografií v historii 331 Dance Studia Olomouc.

Úspěšný byl i dospělácký tým Swaggaz, který získal jen o jednu medaili méně než Flavaz. S choreografií Radioactive si vyzkoušel, jaké to je soutěžit v kategorii street show.

počet choreografií v roce 2019 12
počet soutěží v roce 2019 13
počet medailových umístění v roce 2019 27
počet zlatých medailí v roce 2019 12
počet poražených tanečních skupin v roce 2019 139
nejúspěšnější týmy v roce 2019 dle počtu medailí 1. Flavaz (7)
2. Swaggaz (6)
3. Warriorz (4)
nejúspěšnější týmy v roce 2019 dle počtu poražených soupeřů 1. Flavaz (69)
2.-3. Swaggaz (18)
2.-3. Lil´Gangstas (18)

Přehled choreografií roku 2019

TÝM CHOREOGRAFIE CHOREOGRAF
Mini Stars Než vyrostem Domča Švecová
Mini Monkeys Dino Party Dejv Zapletal
Lil´Gangstas Sweet Like A Candy Tessa Lukášová
Lil´Heroes Dračí bojovníci Kej Foltýnová
Lil´Monstas Creepy Cute Džejn Orletová
Flavaz Kult Dejv Zapletal
Groovz Black Or White Tessa Lukášová
Steppaz Good Night Nikča Malenková
Catchaz 42 Kej Foltýnová
Contemporary Kids Plastový oceán Bára Březíková
Swaggaz Radioactive Dejv Zapletal
Warriorz Rich Tessa Lukášová

Taneční battly

Kromě soutěží choreografií jsme se v roce 2019 zúčastnili i několika street dance battlů. Začátkem září jsme zorganizovali Hip Hop a House Dance battle v rámci Šantovka Dance Contestu. O akci byl mimořádný zájem, do obchodního centra Galerie Šantovka se sjeli tanečníci z různých koutů Moravy i Čech. Vůbec poprvé jsme byli v Hradci Králové na T-Bass Cupu, kde se crew pojmenovaná Superstaři dostala až do finále.

V roce 2019 jsme poprvé uspořádali akci s názvem 331 Family Battle. Šlo o tréninkový battle určený pouze tanečníkům a tanečnicím 331 Dance Studia Olomouc. Pro spoustu tanečníků to navíc byl jejich první battle v životě, takže zjišťovali, jak to vlastně na takové akci chodí. Více informací o akci i fotky vítězů najdete v reportáži: 331 Family Battle: Nová akce pro naše tanečníky.

331 Family Battle 2019

Začátkem prosince jsme letošní poměrně bohatou battlovou sezónu uzavřeli již tradiční olomouckou akcí Battle In The House.

Taneční vystoupení

Začátek roku 2019 doprovázela tradiční plesová sezóna. S naší Ladies Show jsme se zúčastnili několika plesů nejen v okolí Olomouce. Červen pak patřil 331 Dance Show, tedy závěrečné divadelní show 331 Dance Studia Olomouc. Pro velký zájem proběhly v Divadle na Šantovce dvě představení, v rámci kterých jsme rodičům i dalším přátelům představili všechny soutěžní choreografie roku 2019 i další vystoupení připravené speciálně pro tento den.

Taneční workshopy

Naši lektoři navštívili v průběhu roku několik workshopů, na kterých se sami vzdělávali. Za všechny můžeme jmenovat třeba SDK Europe nebo Dance Life! Mezi nejzajímavější lektory, od kterých jsme se letos učili, patří jeden ze zakladatelů tanečního stylu Litefeet Mr. YouTube nebo slavná korejská tanečnice Sonju.

Skvělé externí lektory jsme ale nabídli i našim tanečníkům. Na tradičním letním 331 Soustředění vyučovali např. čtyřnásobný choreograf roku Filip „Fifa“ Růžička (Beat Up, Funky Beat) nebo úspěšný tanečník a choreograf Martin „Hajčes“ Chvalovský (B-Original). Letní soustředění už potřetí proběhlo ve Frenštátě pod Radhoštěm a letos jej navštívil rekordní počet tanečníků. Ti během náročného týdne stihli natočit třeba taneční video k letnímu hitu Mad Love.

Na přelomu letních prázdnin jsme samozřejmě mysleli i na menší děti a uspořádali jsme dva turnusy našeho letního příměstského táboru 331 Dance Summer. Kromě toho proběhl i letní open class ve Smetanových sadech.

Závěrem

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří s námi rok 2019 prožili. Děkujeme všem tanečníkům a tanečnicím, děkujeme všem rodičům, přátelům i dalším fanouškům, děkujeme celému lektorskému týmu. Věříme, že jste se s námi bavili a věříme, že se s námi budete bavit i v roce 2020. Přejeme vám do toho následujícího roku hodně úspěchů, a to nejen tanečních. Prostě ať se vám daří po všech stránkách :-)

Další statistiky roku 2019 můžete na našem blogu čekat v lednu. Určitě se podíváme na to, které články se vám v uplynulém roce líbily nebo která videa jste nejvíc sledovali.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články