Ohlédnutí za koronavirem: Jaké byly dva a půl měsíce tancování doma?

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Dva a půl měsíce jsme kvůli pandemii COVID-19 nemohli na společný trénink a byli tak odkázáni jen na tancování doma. Jaké to bylo?

Máme za sebou docela zvláštní období, kdy v 331 Dance Studiu Olomouc neprobíhaly taneční kurzy v pravém slova smyslu, všechny lekce se totiž přesunuly do online prostředí. 75 dnů jsme z důvodu vládních opatření souvisejících s pandemií nového koronaviru COVID-19 nemohli do tanečního sálu, byly zrušeny také všechny taneční soutěže. Byli jsme odkázáni na tancování doma. Podrobně jsme vás o tom informovali v tomto článku.

Dnes, symbolicky v poslední den taneční sezóny 2019/2020, bychom pro vás chtěli shrnout vše, co se na jaře letošního roku během koronavirové odstávky v 331 Dance Studiu Olomouc odehrálo. A taky bychom tímto článkem rádi poděkovali všem tanečníkům, kteří se zúčastnili našich online aktivit. Vaši snahu oceňujeme, proto dnes zmiňujeme ty nejlepší z vás.

331 Online Dance Class jako náhrada klasických lekcí

Hlavní aktivitou během celé koronavirové odstávky byly online taneční lekce, tzv. 331 Online Dance Class. Každý týden natočil jeden lektor speciální sestavu, kterou měli tanečníci za úkol se naučit, natočit se a video nám poslat. Z videí, které jste nám poslali, jsme pak vybrali vždy tři nejlepší. Tato tři videa jsme zveřejnili na našem Instagramu a všichni měli možnost 24 hodin hlasovat o vítězi daného týdne.

Nejoblíbenější online lekce

Online tanečních lekcí se zúčastnilo cca 100 tanečníků a tanečnic, přibližně tedy třetina všech členů 331 Dance Studia Olomouc. Všichni zúčastnění měli možnost se zdokonalovat v různých tanečních stylech, navíc měli díky těmto online lekcím možnost poznat lektory, se kterými se během svých klasických lekcí nesetkávají. Největší zájem byl o taneční styl House Dance.

1. House Dance, lektorka Kej
2. Dancehall, lektorka Tessa
3.-4. Hip Hop, lektorky Fuffy & Maki
3.-4. Contemporary Dance, lektorka Bára
5. Locking, lektor Dejv

Nejaktivnější taneční skupiny

Mezi skupinami byli nejaktivnější tanečníci z juniorské skupiny Flavaz. Ti natočili a poslali třetinu všech videí. Následují pak další juniorské týmy Groovz, Catchaz a Steppaz.

1. Streetdance Juniors Flavaz
2.-3. Streetdance Juniors Groovz, Catchaz
4. Streetdance Juniors Steppaz
5. Streetdance Adults Swaggaz

Nejlepší tanečníci

V hlasování na Instagramu se nejvíce dařilo Klárce ze Steppaz, která zvítězila ve třech kolech hlasování. Nejvíce hlasů dostala 2x za sestavu v tanečním stylu Hip Hop a jednou za vazbu v tanečním stylu MTV Dance. Dvě vítězství má na kontě Luca z Flavaz, a to v tanečních stylech Locking a Dancehall. Nejčastěji se do výběru top 3 lektorů probojovaly Klárka ze Steppaz a Natka z Flavaz, konkrétně obě čtyřikrát.

1. Klárka, Streetdance Juniors Steppaz
2. Luca, Streetdance Juniors Flavaz
3.-5. Natka, Streetdance Juniors Flavaz
3.-5. Sofi, Streetdance Juniors Flavaz
3.-5. Makakko, Streetdance Juniors Groovz

331 Online Choreo Contest jako náhrada zrušených soutěží

Další dlouhodobou akcí, který během koronavirové odstávky probíhala, byl 331 Online Choreo Contest. Online soutěž, jejíž úkol byl alespoň částečně nahradit letošní zrušené taneční soutěže choreografií i za cenu tancování doma. Probíhala ve dvou kategoriích – sólo pro děti do 11 let (děti z tanečních skupin Streetdance Kids a Contemporary Kids) a duo pro juniory a dospělé od 12 let (juniory z tanečních skupin Streetdance Juniors, Contemporary Juniors a dospělé z tanečních skupin Streetdance Adults, Contemporary Adults, Streetdance Seniors a Streetdance Styles).

Celý 331 Online Choreo Contest byl rozdělený na tři semifinálová kola, ze kterých pak tři nejlepší tanečníci ze sólo kategorie a tři nejlepší dvojice z duo kategorie postoupily do finále. Ve finále, stejně jako v semifinálových kolech, bylo úkolem tanečníků vymyslet choreografii na předem daný song, naučit se ji, natočit ji na video a poslat nám ji. Všechna videa této online taneční soutěže najdete na našem YouTube, právě teď se ale můžete podívat na jednotlivé finálové choreografie.

Nejlepší tanečníci sólo kategorie

Konečné pořadí v sólo kategorii:

1. Sára, Streetdance Kids Lil´Gangstas
2. Amálka, Streetdance Kids Lil´Monstas
3. Vendy, Streetdance Kids Lil´Heroes

Vymyslet online taneční soutěž byl podle mě moc dobrý nápad, hrozně mě to bavilo. Měla jsem pár zádrhelů, když už jsem nevěděla, co mám na tu píseň vymyslet, ale bez ohledu na to to bylo super. Jednu choreografii jsem vymýšlela tak dva nebo tři dny. Nejlíp ze všech písniček se mi tancovalo na soundtrack z filmu Alladin, Friend Like Me od Willa Smithe. Sára, Lil´Gangstas - vítězka 331 Online Choreo Contestu

Nejlepší tanečníci duo kategorie

Konečné pořadí v duo kategorii:

1. Fuffy & Maki, Streetdance Adults Swaggaz
2. Makakko & Annakonda, Streetdance Juniors Groovz
3. Natka & Valča, Streetdance Juniors Flavaz & Streetdance Kids Lil´Gangstas

Mini rozhovor s vítězkami 331 Online Choreo Contestu

Jak vlastně vymýšlení choreografie ve dvojici, kdy se tanečníci nemohou naživo potkat, probíhalo? Na to jsme se zeptali vítězek 331 Online Choreo Contestu Fuffy & Maki ze skupiny Streetdance Adults Swaggaz.

Vždycky jsme se domluvily, která část písničky se nám líbí, a rozdělily jsme si ji na půlky. Potom jsme se rozhodly, kdo si vezme kterou. Individuálně jsme vymyslely svoji část. Potom jsme si formou videí prezentovaly svoji vazbu a natočily tutoriály, jak to zatancovat. Vždycky jsme byly na stejné vlně. Pokaždé nám to trvalo jinou dobu, ze začátku jsme musely probudit naše tanečně-mozkové buňky. Později už nám to vymýšlení šlo lépe a zabralo času míň. Z natáčení těchto tutoriálů vzniklo nespočetně mnoho nepovedených záběrů a o to více pak z choreografií točených “naostro”.Fuffy & Maki, Swaggaz - vítězky 331 Online Choreo Contestu

A jak byly Fuffy & Maki spokojené s výběrem songů v soutěži?

Asi se nedá určit, která písnička nám vyhovovala nejvíc, každá měla svoje pro a proti. Někdy nás tolik nebavila písnička samotná, jako to, co jsme na ni vymyslely. A jindy zase naopak. Kdyby každá z nás měla vypíchnout svoje nejoblíbenější songy, tak Fuffy: Take Me Back To London (Ed Sheeran) + Freedom (Pharell Williams) a Maki: Kings & Queens (Ava Max) – a to i přes určitý odpor k songu samotnému :-) A nejhorší song? Asi Coffee (Kelly Rowland). Abychom to tedy celé shrnuly, nebraly jsme to jako soutěž, ale jako challenge, která nás neskutečně bavila! Jsme moc rády, že jsme do toho šly.Fuffy & Maki, Swaggaz - vítězky 331 Online Choreo Contestu

Street dance kvíz prověřil teoretické znalosti tanečníků

Obě dvě výše zmíněné aktivity byly zaměřeny především na prohloubení pohybových dovedností tanečníků, během koronavirové odstávky jsme ale prozkoušeli tanečníky i v jejich teoretických znalostech týkajících se pouličního tance (Street Dance). Připravili jsme speciální Street dance kvíz, který obsahoval dvacet otázek se čtyřmi možnostmi výběru správné odpovědi. Tento kvíz si můžete sami vyzkoušet na tomto odkazu.

Tanečníci pak měli omezený čas na výběr správných odpovědí (ano, všechno jde najít na internetu, třeba rovnou na našem webu v sekci Taneční styly). A jak to tedy dopadlo? Pouze dvě špatné odpovědi měla Evča ze skupiny Streetdance Juniors Groovz. Zvládnete ji překonat? Správné odpovědi si můžete zkontrolovat tady.

1. Evča, Groovz
2.-3. Kiwi, Flavaz
2.-3. Klárka, Steppaz
4. Laura + Ester, Steppaz
5.-6. Viki, Flavaz
5.-6. Mrkef, Groovz

Street dance kvíz: Vyznáte se v Hip Hopu nebo House Dance?

Tancování doma zase taková sranda není

Kromě 331 Online Dance Classů, 331 Online Choreo Contestu a Street dance kvízu ale probíhaly další aktivity na podporu tancování doma. Proběhlo několik livestream lekcí, tedy „živých“ tanečních tréninků, a to přes živé vysílání na Instagramu i přes aplikaci Zoom. Proběhlo mnoho calloutů, tedy tzv. výzev. Šlo v podstatě o online battle, kdy jeden tanečník vyzval druhého. Proběhlo i několik tzv. challengí. Dělali jsme prostě všechno proto, aby se naši tanečníci doma nenudili a zároveň nevypadli z kondice. Komu se to přece jenom bohužel podařilo, pro ty jsme připravili speciální tréninkový plán, jak se dostat zpět do formy.

Ať se na to člověk dívá z jakékoliv stránky, tancování doma není žádná sranda. I když se toho poměrně dost můžete naučit právě i v obýváku nebo dětském pokoji, s klasickou lekcí jakéhokoliv tanečního kurzu se to prostě srovnat nedá. Úplně chybí atmosféra, nejsou s vámi vaši kamarádi a přátelé, lektoři nemají šanci vás opravovat a radit vám. Taneční kroužek nebo taneční kurz prostě žádnou online lekcí nenahradíte.

Proto věříme, že situace jako letos už nenastane a moc se těšíme na novou taneční sezónu. Na všechny tréninky, ale samozřejmě také na taneční soutěže a vystoupení. Přihlášky na taneční sezónu 2020/2021 startují již zítra pro stávající tanečníky 331 Dance Studia Olomouc, od 1. července 2020 pak pro všechny nové zájemce. Více informací o našich tanečních kurzech najdete na této stránce.

[fruitful_btn color=“primary“ width=“100%“ size=“extra-large“ icon=“fas fa-chevron-circle-right“ icon_position=“left“ link=“https://www.331.cz/tanecni-kurzy“]VÍCE INFORMACÍ O TANEČNÍCH KURZECH V 331 DANCE STUDIU OLOMOUC[/fruitful_btn]

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Rubrika: 

Tipy na podobné články