Úvod » Taneční blog | Články nejen o Street Dance a Contemporary Dance » Tipy pro tanečníky » 15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy
Tipy pro tanečníky

15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy

15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy

Chcete se v tancování zlepšovat? Inspirujte se a zkuste dělat těchto 15 věcí stejně jako ti nejlepší tanečníci.

Máte své taneční vzory? Hloupá otázka, že? Každý, kdo navštěvuje jakýkoliv taneční kroužek nebo taneční kurz nějaký taneční vzor má. Už jste se ale někdy zamysleli nad tím, proč právě oni jsou tak dobří? Pravděpodobně je to také proto, že dodržují určité zásady. Pokusili jsme se sepsat 15 z nich. Zkuste je dodržovat a uvidíte, že to vaší taneční kariéře prospěje :-)

1. tip

Nejlepší tanečníci nikdy nehledají výmluvy, proč nejít na trénink. Neexistuje totiž žádný jiný způsob, jak se v tancování zlepšit, než že budete opravdu poctivě trénovat.

2. tip

Nejlepší tanečníci berou vážně jakoukoliv hudbu, která na tréninku hraje. Pokud netancujete na 100% jen kvůli tomu, že se vám zrovna hrající song nelíbí, nikdy nebudete připraveni vyhrát battle na hudbu, kterou vám dj pustí.

3. tip

Nejlepší tanečníci se pravidelně natáčejí na video a následně záběry analyzují. Možná vám video bude ze začátku nepříjemné, ale zvyknete si na něj a uvidíte, že bude velkým přínosem.

4. tip

Nejlepší tanečníci mají svoje „haters“. Všeobecně platí, že čím jste v něčem lepší, tím více nepřejícných lidí se kolem vyrojí. Bohužel to tak je, tak se to snažte brát pozitivně. Člověk, kterého mají všichni rádi, nebude totiž pravděpodobně příliš zajímavý.

5. tip

Nejlepší tanečníci se neustále snaží dělat nové věci, vymýšlet nové pohyby a kombinace. Pokud budete pouze čekat na to, co vás naučí váš trenér, nikdy nebudete lepší než on.

6. tip

Nejlepší tanečníci se nevzdávají. Když jim jakýkoliv pohyb nejde, nebojí se zeptat trenéra, nebojí se jej zkoušet pořád dokola. Překonávat sám sebe je někdy velmi těžké, ale ke zlepšování se nezbytné.

7. tip

Nejlepší tanečníci neustále pracují na zlepšení své kondice. Je přece škoda prohrát v semifinálovém nebo finálovém battlu jen proto, že už to fyzicky nezvládáte.

8. tip

Nejlepší tanečníci rozvíjejí svou fantazii. Kdykoliv slyší nějakou hudbu, představují si, co všechno by se na ni dalo zatancovat. Zkuste to taky.

9. tip

Nejlepší tanečníci trénují vyšší level, než který aktuálně mají. Možná se budete cítit dobře na lekci, na které vám všechno půjde. Ale co vám to dá?

10. tip

Nejlepší tanečníci mají svůj jedinečný styl. Berte si inspiraci, ale nesnažte se nikoho kopírovat. Vždy totiž pak zůstanete jen ve stínu toho, koho kopírujete.

11. tip

Nejlepší tanečníci své schopnosti pravidelně testují. Je třeba účastnit se battlů, abyste si mohli své nově nabité schopnosti vyzkoušet v praxi.

12. tip

Nejlepší tanečníci nemají negativní myšlenky. I když jim něco nejde nebo na battlu zrovna neuspějí, překonají to a jdou dál. Stiskněte v sobě pomyslné tlačítko „ignorovat“, negativní myšlenky jen zbytečně ubírají energii.

13. tip

Nejlepší tanečníci chtějí zpětnou vazbu. Ptají se svých trenérů, porotců na battlech, ale také přátel a jiných tanečníků. Čím více názorů na své tancování budete mít, tím lépe pro vás.

14. tip

Nejlepší tanečníci mají přátele, kteří je v tanci podporují. Obklopte se lidmi, kterým se tanec líbí a kteří chápou, že trénink zabere čas, který třeba nemůžete trávit s nimi.

15. tip

Nejlepší tanečníci poslouchají své tělo, své bolesti. Svět je plný nadějných tanečníků, kteří ignorovali signály svého těla a kvůli tomu dnes již pořádně tancovat nemohou. Zdraví je to nejdůležitější, takže pokud se zdravotně necítíte úplně fit, začněte se vždy včas léčit.

Nejoblíbenější články

Zápis nových tanečníků

Zápis nových tanečníků do 331 Dance Studia Olomouc

Vyberte si z tanečních kroužků pro děti nebo tanečních kurzů pro dospělé a začněte tancovat v 331 Dance Studiu Olomouc.