15 věcí, které nejlepší tanečníci dělají jinak než vy

O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Máme soutěžní taneční skupiny i nesoutěžní taneční kurzy pro děti i dospělé, organizujeme taneční workshopy, open classy, soutěže, letní taneční kempy, atd. 

Chcete se v tancování zlepšovat? Inspirujte se a zkuste dělat těchto 15 věcí stejně jako ti nejlepší tanečníci. Buďte úspěšní jako oni.

Máte své taneční vzory? Hloupá otázka, že? Nejlepší tanečníci inspirují každého z nás. Každý, kdo navštěvuje jakýkoliv taneční kroužek nebo taneční kurz nějaký taneční vzor má. Může to být někdo z vašich lektorů, král popu Michael Jackson nebo třeba někdo z filmové série Step Up (Let´s Dance).

Proč jsou nejlepší tanečníci tak úspěšní

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč jsou právě tito tanečníci, které považujete za své taneční vzory, tak úspěšní? Pravděpodobně je to mimo jiné proto, že dodržují určité zásady. Pokusili jsme se pro vaši inspiraci sepsat 15 z nich.

Zkuste je dodržovat a uvidíte, že to vaší taneční kariéře prospěje :-)

1. tip

Nejlepší tanečníci nikdy nehledají výmluvy, proč nejít na trénink. Neexistuje totiž žádný jiný způsob, jak se v tancování zlepšit, než že budete opravdu poctivě trénovat. A to nejen v rámci své pravidelné taneční lekce, ale také doma.

Už jste třeba někdy přemýšleli nad tím, že se sami nad rámec tréninku své taneční skupiny naučíte každý týden jeden nový taneční krok? Může vám k tomu pomoci třeba naše série video tutoriálů s názvem Tanec Online.

2. tip

Nejlepší tanečníci berou vážně jakoukoliv hudbu, která na tréninku hraje. Pokud netancujete na 100% jen kvůli tomu, že se vám zrovna hrající song nelíbí, nikdy nebudete připraveni vyhrát battle na hudbu, kterou vám dj pustí.

Pravidelně na našem tanečním blogu zveřejňujeme hudební tipy pro tanečníky. Víte proč? Abyste si je pustili a zkusili si na ně doma zatancovat. Je na vás, jestli dáte přednost improvizaci (freestylu) nebo si na novou a neznámou písničku zkusíte vymyslet vlastní choreografii.

3. tip

Nejlepší tanečníci se pravidelně natáčejí na video prostřednictvím kamery nebo mobilního telefonu a následně záběry analyzují. Možná vám video bude ze začátku nepříjemné, ale zvyknete si na něj a uvidíte, že bude velkým přínosem.

Vždy se na sebe podívejte a zkuste ve videu najít něco, co se vám líbilo, i něco, co je potřeba ještě zlepšit. Budete tak vědět, že první věcí se můžete inspirovat, na té druhé naopak ještě musíte zapracovat.

4. tip

Nejlepší tanečníci mají svoje „haters“. Všeobecně platí, že čím jste v něčem lepší, tím více nepřejícných lidí se kolem vyrojí. Bohužel to tak je, tak se to snažte brát pozitivně.

Pravdou totiž je, že člověk, kterého mají všichni rádi, nebude totiž pravděpodobně příliš zajímavý. Nenechte se tedy příliš ovlivnit špatnými komentáři na vaše tancování, vemte si z nich pouze to, co vám bude ku prospěchu.

5. tip

Nejlepší tanečníci se neustále snaží dělat nové věci, vymýšlet nové pohyby a jejich kombinace. Pokud budete pouze čekat na to, co vás naučí váš trenér, nikdy nebudete lepší než on.

Nechte se inspirovat co nejvíce tanečníky a snažte se něco z jejich tanečního projevu převést na sebe. Zkoušejte si vymýšlet vlastní varianty tanečních kroků, např. u Hip Hopu nebo House Dance to jde velmi snadno.

6. tip

Nejlepší tanečníci se nevzdávají. Když jim jakýkoliv pohyb nejde, nebojí se zeptat trenéra, nebojí se jej zkoušet pořád dokola. Překonávat sám sebe je někdy velmi těžké, ale ke zlepšování se nezbytné.

Ve skutečnosti chce totiž všechno svůj čas. Některé pohyby mohou být pro tělo nepřirozené, a tak je mozek nebude chtít ze začátku přijmout. Platí zde ale jednoduché pravidlo: Opakování je cesta k úspěchu.

7. tip

Nejlepší tanečníci neustále pracují na zlepšení své kondice. Je přece škoda prohrát v semifinálovém nebo finálovém battlu jen proto, že už to fyzicky nezvládáte.

Proto se o své tělo starejte, je přece vaše a jiné nedostanete. Pravidelně zvyšujte svou flexibilitu, posilujte a jednoduše řečeno, buďte v kondici.

8. tip

Nejlepší tanečníci rozvíjejí svou fantazii, a to jakýmkoliv způsobem. Kdykoliv slyší nějakou hudbu, představují si, co všechno by se na ni dalo zatancovat. Kdykoliv vidí nějaké zvíře, přemýšlí, jestli by šlo jeho pohyby nějakým způsobem použít ve svém tanci.

Inspirovat se ve skutečnosti můžete naprosto čímkoliv. Nejen hudbou nebo zvířaty, ale také jinými lidmi, věcmi nebo činnostmi, které každodenně provádíte. Tak schválně, už jste někdy zkoušeli tancovat třeba jako žvýkačka?

9. tip

Nejlepší tanečníci trénují vyšší level, než který aktuálně mají. Možná se budete cítit dobře na tanečním kurzu, na které vám všechno půjde. Ale co vám to dá?

Ve skutečnosti byste měli být na taneční lekci vždy tak trochu ztracení. Taneční kroky a choreografie, které trénujete, by vám neměly jít hned. Výzvou je to, že se je musíte naučit, že je musíte trénovat i doma.

10. tip

Nejlepší tanečníci mají svůj jedinečný styl a originální taneční projev. Často je podle tanečních pohybů poznáte, i když jim nevidíte do obličeje.

Pracujte na svém vlastním tanečním projevu. Pokud se vám nějakým způsobem tancuje dobře, držte se toho. Snažte se do tohoto stylu zakomponovat co nejvíce tanečních kroků.

Berte si inspiraci od jiných tanečníků, ale nesnažte se nikoho kopírovat. Vždy totiž pak zůstanete jen ve stínu toho, koho kopírujete.

11. tip

Nejlepší tanečníci své schopnosti pravidelně testují. Je třeba účastnit se tanečních soutěží a nejrůznějších battlů, abyste si mohli své nově nabité schopnosti vyzkoušet v praxi.

Na soutěži čelíte konkurenci a váš taneční projev sleduje mnoho lidí. Musíte se snažit. I kdybyste skončili poslední, tato zkušenost vás v tancování posune více než deset běžných tréninků. Nebojte se tancovat před lidmi.

12. tip

Nejlepší tanečníci nemají negativní myšlenky. I když jim něco nejde nebo v konkurenci na taneční soutěži nebo battlu zrovna neuspějí, překonají to a jdou dál. Neúspěch je totiž první krok ke zlepšení se.

Stiskněte v sobě pomyslné tlačítko „ignorovat“, negativní myšlenky jen zbytečně ubírají energii. Vemte si z prohry pouze to pozitivní. Na čem je potřeba trénovat? Co příště udělat jinak?

13. tip

Nejlepší tanečníci chtějí zpětnou vazbu. Ptají se svých lektorů, porotců na battlech, ale také přátel a jiných tanečníků. Čím více názorů na své tancování budete mít, tím lépe pro vás.

Začněte se ptát a najednou možná uslyšíte věci, které nebudete chtít slyšet. Najednou možná uslyšíte mnoho naprosto protichůdných názorů. A o tom to je. Tanec nelze změřit, každému se líbí jiný způsob tance a každý hledá v tanečním projevu něco jiného. Na vás je, abyste si z každého názoru vzali to, co vás v tancování posune dál.

14. tip

Nejlepší tanečníci mají přátele, kteří je v tanci podporují. Obklopte se lidmi, kterým se tanec líbí a kteří chápou, že trénink zabere čas, který třeba nemůžete trávit s nimi.

Ano, právě proto je taneční komunita tak silná a drží při sobě. Nejlepším přítelem tanečníka je totiž jiný tanečník. Nebo tanečnice samozřejmě :-) Nebojte se budovat vztahy s jinými lidmi stejného zájmu, vyplatí se to.

15. tip

Nejlepší tanečníci poslouchají své tělo, své bolesti. Svět je plný nadějných tanečníků, kteří ignorovali signály svého těla a kvůli tomu dnes již pořádně tancovat nemohou.

Zdraví je to nejdůležitější, co máte, takže pokud se zdravotně necítíte úplně fit, začněte se vždy včas léčit. A nezapomeňte samozřejmě případným zraněním také předcházet, třeba správným protahováním.

Cesta mezi nejlepší tanečníky začíná právě teď

Dnes jsme vám dali poměrně hodně tipů na věci, které nejlepší tanečníci možná dělají jinak než vy. Zatím. Už zítra to ale může být jinak, záleží to jenom na vás.

Důležité je připustit si, že cesta na pomyslný vrchol je dlouhá. Aplikovat těchto 15 tipů dlouhodobě není nic lehkého. Až se ale mezi nejlepší tanečníky dostanete a ohlédnete se zpět, určitě si řeknete, že ta cesta za to stála.

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články