O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 26 ledna, 2021 .

Tanečnicí měsíce listopadu v 331 Dance Studiu Olomouc je Monika z tanečního kurzu Contemporary Adults. V rozhovoru prozradila třeba to, proč ji tanec nabíjí pozitivní energií.

Dnes vám trochu se zpožděním přinášíme rozhovor s tanečnicí měsíce listopadu 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc. Toto ocenění získala Monika, tanečnice pondělního kurzu Contemporary Adults (moderní tanec pro pokročilé tanečníky), gratulujeme! Pojďte nahlédnout, jak ona samotná tanec vlastně vnímá …

Monika: Lektorka Bára je nejsmírně inspirující

Typická otázka na úvod: Kdy a jak ses k tancování dostala?

Začala jsem tančit už jako malá holka. Nejprve pod DDM současně i s gymnastickou průpravou. Od čtrnácti let jsem se začala věnovat standardnímu tanci, převážně valčíku a polce, a u toho jsem zůstala až do dospělosti (cca přes 11 let). Poté, co náš taneční klub zanikl, jsem hledala něco, kde není potřeba partnera a zároveň se vychází z podobné z taneční průpravy. Našla jsem lekce Contemporary Dance s lektorkou Bárou, která vám navíc předá za jedinou hodinu neuvěřitelné množství pozitivní energie. Popravdě mi ale i tak standard občas chybí, tak jej s manželem tančíme alespoň doma v obýváku :-)

A co tě u tancování pořád drží, co je na tancování nejlepší?

Asi to nedokážu konkretizovat, jelikož tanec vnímám jako komplexní prožitek, kdy duše i tělo jsou v harmonii.

Bereš tancování jako sport nebo jako umění?

Přikláním se více k umění, i když tanec nese prvky jak umění i sportu. Se sportem má společnou soutěživost, tvrdé tréninky, výhry a prohry, určitě bychom našli i více společných znaků. S uměním zase prožitek, náladu, svobodu projevu, emoce, pro každého něco jiného. To vše se propisuje do výrazu tanečníka. Proto zřejmě stejnou choreografii nezatančíte nikdy úplně stejně.

V 331 Dance Studiu Olomouc navštěvuješ kurz Contemporary Adults. Prozradíš něco ze zákulisí?

No kromě toho že, lekce Contemporary Adults vede nesmírně inspirující lektorka, která hodiny navíc vede i velmi humorně, tak asi nic :-)

Contemporary Adults je vyloženě klasický taneční kurz. Nelákalo by tě ale třeba sem tam nějaké vystoupení na veřejnosti?

Vzhledem k tomu, že na veřejnosti jsem tančila přes deset let, tak už mě to ani neláká. Vystoupení si navíc žádají čas, který už tímto směrem investovat nechci a ani nemůžu.

Máš nějaké taneční vzory?

Popravdě nemám. Myslím, že každý každému může být vzorem.

A co tvé taneční plány do budoucna? Neláká tě být třeba lektorkou nebo choreografkou?

Plány na trénování dětí mám, realizaci ale zatím nechávám volný průběh. Zatím se věnuji cvičení s dospělými, konkrétně alpinningu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu ještě dalších tanečních úspěchů :-)

Tanečník měsíce listopadu 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc: Monika z tanečního kurzu Contemporary Adults
Přečtěte si i rozhovory s dalšími tanečníky měsíce:

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články