O autorovi článku

331 Dance Studio Olomouc

Jsme taneční škola v Olomouci, ale můžete se k nám přidat i v Praze. Tancujeme Street Dance a Contemporary Dance, věnujeme se ale i Fitness Dance. Organizujeme taneční kurzy pro děti i dospělé, taneční workshopy, open classy, soutěže, letní kempy i divadelní představení.

Článek byl aktualizován 19 ledna, 2021 .

Leňa z týmu Swaggaz je Tanečnice měsíce září 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc. A rozhovor s ní na našem blogu samozřejmě nemůže chybět :-)

Po prázdninové pauze jsme obnovili udělování titulu Tanečník měsíce a stejně tak obnovujeme i tradici rozhovorů s oceněnými tanečníky. V taneční sezóně 2018/2019 získala titul jako první Leňa z dospěláckého výběrového týmu Swaggaz. Kromě tradičních otázek jsme Leňu požádali i o malý pohled do zákulisí tohoto týmu, dozvíte se ale třeba také to, co ji jako divačku na tanečních choreografiích nejvíce zaujme.

Leňa: Energie v choreografiích často po minutě zmizí a já zjistím, že se při koukání na ně nudím

Gratulujeme k titulu Tanečník měsíce! Co bys poradila ostatním tanečníkům, kteří by jej taky rádi získali?

Děkuju. Užívat si to :-) To je pro mě hnací motor, jakýkoliv jiný důvod znamená, že u toho nevydržíš a nic ti to nedá. Myslím, že pokud tancuješ, protože to máš rád a baví tě tancovat (mně to taky pomáhá zachovávat pohodový stav mysli – většinou), je to poznat a snaha se zlepšovat jde tak nějak přirozeně s tím. A jasně, makat na tréninku, být tam kde máš, kdy máš a dělat, co máš.

Jak dlouho vlastně tancuješ a jak ses k tancování dostala?

Tancovala jsem už jako malá. Pravidelně každý víkend, když běželo Eso, jsem poskakovala v obýváku před televizí. Pak celou základku s jednou roční pauzou, kdy se u nás v DDM neotevíral žádný tancovací kroužek. Po základce jsem na tancování nějak zapomněla a až po vysoké, to jsem byla první rok v práci, mě napadlo, že když teď už budu „jen“ pracovat – bez zkoušek, brigád, náročného studentského života a tak, tak bych mohla zkusit nějaký kurz. Na internetu na mě vykouklo 331 Dance Studio Olomouc a přihlásila jsem se do Fun Dance (předchůdce kurzu Streetdance Seniors). Takže jsem tady :-)

Co tě na tancování nejvíc baví a proč? A co tě nejvíc motivuje?

Všechno. Teď už dokonce i freestyle, asi :-) Hodně mě motivují lidi, když vidíš, že ostatní makají nadoraz, jedeš s nimi a nenecháš je v tom. Taky vědomí, že tanec mě vždycky nabije energií a hodí do pohody. A k zahození není ani to, že dělám něco, v čem nejsem úplně levá.

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek související s tancem?

V podstatě celý můj první rok tady v 331. Vůbec jsem si neuvědomila, jak mi tancování a všechno s tím spojené chybí, dokud jsem zase tancovat nezačala.

Jsi jedna z mála tanečnic, která se v letošní sezóně chystá už na čtvrtou choreografii týmu Swaggaz. Můžeš ty předchozí nějak porovnat?

Ani mi nepřijde, že už je to tak dlouho. Srdcovka je pro mě asi Back To The 90s – kvůli hudbě, a protože je to pro mě návrat k tancování, soutěžím, pravidelným tréninkům a té atmosféře a všemu kolem. Ale miluju všechny naše choreografie – i ty, který netancuju. Každá mi přišla jiná – Back To The 90s recese a zábava, Transformers hodně na efekt a Jump & Fly čistě tancovací bez chvilky vydechnutí :-)

Jaký byl vlastně tým Swaggaz, když se tvořila první choreografie Back To The 90s a jaký je teď?

Tak Back To The 90s vůbec neměla být choreografie pro tým, jen pro partu dospěláků, kteří si chtějí zablbnout na písničky, co už dnes nikdo neposlouchá :-) a v kategorii pro seniory. Nevím úplně, jak to popsat, ale myslím, že jsme to všichni brali spíš stylem „zkusíme, zablbneme si a uvidíme“. Kdežto teď chceme něčeho dosáhnout – dohromady i každej sám, s tím pravidelně makáme, věnujeme tomu čas, proto jsme se přihlásili a ve Swaggaz zůstali. Letos je všechno ještě plenkách, takže je brzo soudit, ale přijde mi, že všichni jsme namotivovaní a odhodlaní se zlepšovat jako tým i jako jednotlivci, tak uvidíme.

Když jsi na soutěži, které choreografie tě nejvíc zaujmou a proč?

Jako první je to většinou hudba, co mě přiměje soustředit se na parket. Pak energie, která na placu je, i když mi hodně přijde, že je problém tu energii udržet. Často si na začátku vystoupení říkám, že do toho jdou opravdu naplno a baví mě je sledovat, ale pak po první minutě je všechno pryč a já zjistím, že se nudím. V loňské sezoně se mi to stalo několikrát, i když si teď nevzpomenu na konkrétní vystoupení. A člověk taky musí obdivovat, pokud jsou lidi synchronizovaní, protože to je alfa a omega soutěžních choreografií.

Máš nějaký taneční vzor?

Nevím, jestli přímo vzor, ale baví mě Delaney Glazer nebo Haley Fitzgerald, Sean Lew, Kaycee Rice a Maddie Ziegler, Twitch a třeba původní I.aM.mE s Jájou Vaňkovou, občas JoJo Gomez. Z choreografů Alexander Chung, Kyle Hanagami, Willdabeast nebo Brian Friedman.

Je něco, co bys v tancování chtěla dokázat?

Ještě jako babča pařit v domově důchodců :-) A do té doby bych ráda našla svůj styl a projev, který mi sedí.

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu dalších tanečních úspěchů.

Tanečník měsíce září 2018 v 331 Dance Studiu Olomouc: Leňa z tanečního týmu Streetdance Adults Swaggaz
Přečtěte si i rozhovory s dalšími tanečníky měsíce:

Zaujal vás článek? Pošlete ho dál! Budeme rádi :-)

Zařazení článku

Tipy na podobné články